Voormalig Ajax-speler slaat compleet andere weg in en tekent bij wielrerploeg voor gravelwedstrijden
i

Wesley Sneijder en Jelle van Damme in hun Ajax-periode. © ProShots

Voormalig Ajax-speler slaat compleet andere weg in en tekent bij wielrerploeg voor gravelwedstrijden

11:45, 16-02-2025 / Laatste Update: 17:43, 16-02-2025

Voormalig profwielrenner Greg Van Avermaet heeft een eigen gravelploeg opgericht. Tussen de nieuwe leden van de nieuwe wielrenploeg zit ook één opvallende naam: oud-profvoetballer Jelle van Damme.

Van Avermaet was tijdens zijn carrière een begenadigd sprinter. Hij won in zijn loopbaan twee etappes in de Tour de France en schreef Parijs-Roubaix en de Omloop het Nieuwsblad op zijn naam. In 2023 hing Van Avermaet zijn fiets aan de wilgen. De Belg ging na zijn actieve wielrencarrière de gravelwereld in. Daar is hij inmiddels zeer actief en vorig jaar werd hij zelfs vijfde op het Belgisch Kampoenschap gravel. Nu slaat Van Avermaet dus een andere weg in met het oprichten van zijn nieuwe gravelploeg.

Van Damme

Van Avermaet heeft dus ook Van Damme gestrikt voor zijn gravelploeg. De Belg werd voornamelijk bekend als verdediger in de voetballerij. De 41-jarige stopper ging in 2021 officieel met voetbalpensioen. Van Damme begon zijn loopbaan in de jeugd van Lokeren en Beerschot, alvorens hij in 2002 naar Ajax vertrok. De Belg speelde twee jaar in Amsterdam en deed in achttien officiële Eredivisie-wedstrijden mee. Later kwam Van Damme nog uit voor Southampton, Werder Bremen, Anderlecht, Wolverhampton Wanderers, Standard Luik, LA Galaxy en Royal Antwerp.

Na zijn actieve loopbaan als voetballer, stortte Van Damme zich op het gravel. In 2024 sprak hij zijn ambities uit om op het WK gravel uit te komen. Zijn goede vriend Van Avermaet haalde hem over om toch een poging te wagen om het fietsen op te pakken. "Greg geeft me tips: als je slim rijdt en goed indeelt, kun je ver geraken. Toen ik als prof stopte, heb ik me een fiets aangeschaft. En die hobby is uit de hand gelopen. Het komt in de buurt van de kick die ik 20 jaar had als voetballer in topwedstrijden", zo vertelde Van Damme tegen Sporza.

'Willen gravelwereld doen daveren'

Via de socials van GVA Gold Gravel, de nieuw opgerichte ploeg van Van Avermaet, laat het team weten wat de doelen zijn voor het seizoen. "We hebben drie renners die een ongelooflijke punch hebben. Een collectief van renners dat klaar staat ​​om de gravelwereld te doen daveren." Naast Van Avermaet en Van Damme gaat ook gravelrijder Julian Simoens voor de nieuwe ploeg rijden.