Voormalig topwielrenner (42) gebruikt drugs met vriendin: 'Een wasmachine aan emoties'

Redactie Sportnieuws.nl • 2 november 2026 om 13:08 / Update: 53 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Voormalig topwielrenner (42) gebruikt drugs met vriendin: 'Een wasmachine aan emoties'
i

Thomas Dekker. ©NL Beeld

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 2 november 2026 om 13:08 / Update: 53 minuten geleden

Thomas Dekker heeft samen met zijn vriendin Debby truffels gebruikt tijdens een begeleide sessie thuis. Het stel kende een verdrietige zomer door het verlies van hun ongeboren kindje Sammi. Op Instagram deelt de voormalig topwielrenner beelden van de sessie en vertelt hij over de emoties die daarbij loskwamen.

Het stel maakte het verlies eind juli bekend. Dekker en Debby van Adrichem hebben samen ook een zoon, Loet, die in juni 2025 werd geboren.

Voor Debby was het haar eerste psychedelische ervaring. Samen met Dekker bleef ze daarvoor thuis. "Afgelopen week hebben wij gereisd in onze eigen woonkamer", schrijft de oud-wielrenner op Instagram.

Het stel liet zich tijdens de sessie begeleiden door Karlijn Melenhorst. Op de beelden is te zien hoe zij bij Dekker en zijn vriendin aanwezig is. Zelf benadrukt hij het belang van de omstandigheden: "Het belang van de juiste begeleiding en omgeving is misschien wel het belangrijkste van zo’n dag."

Emoties komen los

In zijn terugblik vertelt Dekker vooral over de gevoelens die tijdens de sessie naar boven kwamen. Hij omschrijft het als een intensieve ervaring, die voor iedereen anders kan verlopen. "Je gaat door een wasmachine aan emoties en voor iedereen is het anders, maar een ding staat voorop: alles mag er zijn op zo’n dag."

Met het einde van de sessie was de ervaring voor het stel nog niet afgesloten. Beiden hadden vervolgens ruimte nodig om te verwerken wat ze hadden beleefd. "Het kostte ons een paar dagen om dit allemaal te verwerken en dan ook nog allebei op ons eigen tempo."

Persoonlijke ervaring

Dekker schrijft dat de sessie hem confronteerde met gevoelens en patronen. Hij verwoordt zijn kijk daarop als volgt: "Soms kan je patronen, gevoelens etc. parkeren, maar een reis met psilocybine geeft vaak wat er op dat moment nodig is. Je moet er letterlijk wat mee."

Zijn bericht eindigt met een dankwoord aan Melenhorst. Dekker is blij met de begeleiding die hij en zijn vriendin kregen: "@karlijnmelenhorst bedankt dat je ons zo fijn en veilig hebt begeleid ❤️".