Wielersensatie Paul Seixas (20) doet opvallend uitstapje na historische zege

Redactie Sportnieuws.nl • 12 oktober 2026 om 22:48 / Update: 55 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Wielersensatie Paul Seixas (20) doet opvallend uitstapje na historische zege
i

Paul Seixas. © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 12 oktober 2026 om 22:48 / Update: 55 minuten geleden

Paul Seixas heeft een onvergetelijk weekend achter de rug. Het Franse wielertalent schreef zaterdag geschiedenis met de grootste overwinning uit zijn nog prille carrière. Wie dacht dat de jongeling daarna lekker zou relaxen, heeft het fout. Een dag later dook hij namelijk alweer op bij een opvallend evenement.

Seixas won zaterdag op indrukwekkende wijze de Ronde van Lombardije. De Fransman van Decathlon CMA CGM plaatste op de voorlaatste beklimming een vernietigende aanval en liet zijn concurrenten kansloos achter. Hij kwam solo over de finish in Como en werd daarmee op twintigjarige leeftijd de jongste winnaar ooit van de Italiaanse wielerklassieker.

"Het is gek. Het voelt als een droom. Ik kan het nog niet bevatten", vertelde de dolblije Seixas na afloop aan Eurosport. Zijn overwinning leverde hem bovendien een fraai zakcentje van 20.000 euro op.

Op de mountainbike

Lang genieten van zijn overwinning zat er niet in. Zondagochtend verscheen Seixas namelijk alweer aan de start van de Roc d'Azur, een mountainbikewedstrijd aan de Franse Côte d'Azur. Nog geen dag na zijn indrukwekkende solo in Italië verruilde hij zijn racefiets dus voor de mountainbike.

De Fransman legde het 55 kilometer lange parcours af met zijn landgenoot Bruno Armirail, die uitkomt voor Visma | Lease a Bike. Seixas eindigde uiteindelijk als 64e, op ongeveer achttien minuten van winnaar Jordan Sarrou.

Helemaal zonder problemen verliep zijn uitstapje niet. Vooral tijdens de afdalingen merkte Seixas dat mountainbiken een andere discipline is dan wielrennen op de weg.

"Ik ben nog niet gemaakt voor mountainbiken", grapte de Fransman na afloop. Hij gaf daarbij toe dat hij tijdens sommige afdalingen behoorlijk was geschrokken.

Indrukwekkend seizoen

Met dit uitstapje komt er een bijzonder einde aan het indrukwekkende wielerseizoen van de Fransman. Seixas won eerder dit jaar onder meer de Waalse Pijl en de Ronde van het Baskenland. Met zijn overwinning in de ronde van Lombardije zette hij de kers op de taart.