Finaleplaats bij discuswerpen voor Jorinde van Klinken

Rick Kraaijeveld • 19 juli 2022 om 10:32 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 15:01
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Finaleplaats bij discuswerpen voor Jorinde van Klinken
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Rick Kraaijeveld • 19 juli 2022 om 10:32 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 15:01

Jorinde van Klinken heeft zich geplaatst voor de finale van het discuswerpen op de WK atletiek in Eugene. In de kwalificaties zette zij een keurige afstand neer, waarmee ze ruimschoots de finale-eis behaalde. Aanstaande woensdag vindt die finale plaats.

Het was haar beste worp van het jaar: 65,66 meter. Deze worp was goed voor de 2e plaats in de kwalificatie, alleen de Amerikaanse Valarie Allman kwam verder: 68,36 meter. Van Klinken is dan ook geen onbekende op de WK atletiek. Ze heeft een behoorlijke status in Amerika als talentvolle discuswerpster als studente in Arizona. Ze heeft al verschillende studentenkampioenschappen gewonnen.

4e vrouw in deze eeuw

Lange tijd stond Van Klinken bovenaan de wereldranglijst over 2021 met een worp van 70,22 meter, waarmee zij de 4e vrouw deze eeuw was die verder kwam dan 70 meter.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover