Bekende presentator krijgt hartaanval tijdens voetbalwedstrijd: 'Hij heeft veel geluk gehad'

Redactie Sportnieuws.nl • 12 oktober 2026 om 23:06 / Update: 39 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Bekende presentator krijgt hartaanval tijdens voetbalwedstrijd: 'Hij heeft veel geluk gehad'
i

Bert van Losser © NL Beeld / Marcel ter Bals

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 12 oktober 2026 om 23:06 / Update: 39 minuten geleden

Er wordt bij Vandaag Inside veelvuldig gelachen, maar woensdag was het ook even tijd voor serieuze zaken. René van der Gijp en Johan Derksen stonden namelijk stil bij ernstig nieuws over een bekende Nederlandse presentator.

Tijdens de uitzending van Vandaag Inside slaat Derksen plots een serieuze toon aan. Hij wil Bert van Losser namelijk een hart onder de riem steken. Hij is vooral in het oosten van het land bekend als presentator van RTV Oost. Afgelopen weekend ging het goed mis voor de 'topgozer', zoals Van der Gijp hem in de uitzending noemt.

Bargast en scheidsrechter Bas Nijhuis legt uit wat er aan precies gebeurde. Op zaterdag ging het namelijk mis. "Hij is echt wel geschrokken in de rust van een voetbalwedstrijd, die hij zelf floot. Hij heeft echt geluk gehad", weet de al maanden geblesseerde topscheidsrechter.

Waarnemer KNVB schiet te hulp

"Hij floot de wedstrijd, want dat doet hij ook nog op zaterdag. Toen had hij tegen een waarnemer van de KNVB in de rust gezegd: kom even in de kleedkamer." Dat deed de waarnemer en op dat moment kreeg Van Losser een hartaanval. "Dat (er iemand bij was, red.) is echt zijn redding geweest. Die man heeft hem daar gered door de AED en alles erbij te halen. Stel je voor dat je alleen in zo'n scheidsrechterskamertje zit."

Het nieuws werd eerder op maandag al bekend gemaakt door zijn werkgever. Van Losser zit namelijk nog wel even in de lappenmand. "Hij zit in het ziekenhuis in kamer 201, dus als mensen er naartoe willen: heel graag", grapt Nijhuis. Om er meteen daarna serieus aan toe te voegen. "Bert is echt geschrokken. Hij ligt daar nog twee tot vier weken, voor onderzoeken. En dan moet hij echt even rustig aan doen."

Steun van collega

Het incident vond plaats tijdens een wedstrijd in de vijfde amateurklasse. Tijdens het programma De Oosttribune, het programma dat hij presenteert, ontbrak hij daarom. Zijn vervanger Tijmen van Wissing had mooie woorden voor hem over. "Ik heb hem net nog even aan de telefoon gehad. Hij kijkt dus mee. Bert, ik zal even naar je zwaaien. We wensen hem natuurlijk al het beste bij het herstel, maar de komende periode zal Bert hier dus nog niet gaan zitten."