De Italiaanse sportjournalist Carmine Esposito is op gruwelijke wijze om het leven gekomen. De hoofdredacteur van een voetbalwebsite werd afgelopen zondag dood aangetroffen op een landbouwterrein in de provincie Salerno. Italiaanse autoriteiten gaan er voorlopig vanuit dat de journalist eerst is neergeschoten en daarna in brand is gestoken.
Esposito's verkoolde lichaam werd ontdekt door de brandweer tijdens het blussen van een brand op het terrein. Door het aantreffen van meerdere kogelhulzen vermoeden onderzoekers dat hij eerst om het leven is gebracht, waarna geprobeerd werd sporen uit te wissen door het lichaam in brand te steken.
Het onderzoek staat onder leiding van het parket van Salerno. Op 21 juli voert de schouwarts een autopsie uit om meer duidelijkheid te krijgen over de doodsoorzaak. Ondertussen onderzoekt het Italiaanse militaire politiekorps verschillende scenario’s en wordt zowel het privéleven als het werk van Esposito doorgelicht. Ook zijn mobiele telefoon wordt uitgekamd om te achterhalen met wie hij vlak voor zijn dood contact had.
Verslagenheid bij familie en vrienden
"Op dit moment weet ik alleen dat ik kapot ben van verdriet. Vijanden?", vroeg de zus van Esposito zich hardop af tegenover Sky TG24. "Niet voor zover ik weet. Niemand wilde hem kwaad doen. Hij was een rustig persoon en leek nergens bang voor."
Ook een vriendin en collega reageerde aangeslagen op het nieuws. "Dit is een afschuwelijke misdaad. Niets kan dit rechtvaardigen", zei ze. "Ik heb hem de laatste tijd nooit angstig of bezorgd meegemaakt. Hij was zoals altijd rustig en sereen."
Volgens haar zou een collega van een lokale krant Esposito kort na 21.00 uur nog hebben gesproken. "Hij zei toen: 'Ik bel je zo terug.' Niemand weet wat er daarna is gebeurd, of met wie hij op dat moment was."
Werk
Esposito was hoofdredacteur van de voetbalsite TuttoSalernitana.com en werkte als freelance journalist voor onder meer de krant La Città di Salerno en de zender Otto Channel.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)