Voetbalicoon (53) voert druk op FIFA-baas Gianni Infantino verder op: 'Ik heb heel wat schurken ontmoet, maar dit...'

Redactie Sportnieuws.nl • 5 augustus 2026 om 16:17 / Update: 59 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Voetbalicoon (53) voert druk op FIFA-baas Gianni Infantino verder op: 'Ik heb heel wat schurken ontmoet, maar dit...'
i

Gianni Infantino met Luis Figo. © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 5 augustus 2026 om 16:17 / Update: 59 minuten geleden

Gianni Infantino zit in de hoek waar de klappen vallen en het lijkt er niet op dat het tij snel gaat keren voor de omstreden FIFA-baas. Sterker nog: het verzet tegen de Zwitser lijkt met de dag te groeien. Woensdag haalde voetbalicoon Luis Figo snoeihard uit naar Infantino.

Infantino ligt onder vuur sinds wereldkundig werd dat hij van plan was om de aandelen van het WK voetbal te verkopen aan de private investeerders. Uiteindelijk trok hij zijn idee na een storm van kritiek in, maar zijn positie als voorzitter wankelt sindsdien. Dagelijks wordt Infantino onder vuur genomen en woensdag is er zelfs een spoedvergadering van de FIFA.

Enkele uren voor die bijeenkomst kreeg Infantino opnieuw er heel hard van langs. Deze keer keerde oud-topvoetballer Figo zich tegen de omstreden Zwitser. Hij schreef een opiniestuk voor de Britse krant Daily Mail en serveert Infantino daar volledig af.

Ik heb heel wat schurken ontmoet, maar dit...'

"Ik kan tienduizend woorden schrijven over de problemen bij de FIFA, maar voor de oplossing heb ik er slechts drie nodig: Infantino moet weg", gaat de Portugees er direct met gestrekt been in. "Ik was twintig jaar lang professioneel voetballer en heb in die tijd heel wat schurken ontmoet, maar wat ik de afgelopen tien dagen heb zien gebeuren, is het laagste, meest bedrieglijke en lafhartige zelfzuchtige gedrag dat ik ooit heb meegemaakt."

Figo vindt dat Infantino geen deel hoort uit te maken van de toekomst van de sport na alles wat er is gebeurd. "Als het zo'n goed idee was, waarom heb je de leden dan niet ingelicht toen je ze allemaal bij elkaar had voor de WK-finale? Waarom heb je de leden dan niet ook de risco's uitgelegd? En waarom was je niet eerlijk over het feit dat het je uiteindelijk een baan van 30 miljoen dollar per jaar zou opleveren?", vraagt de Portugese oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona zich af.

Figo maakt deel uit van FIFA Legends

De kritiek van Figo is opvallend aangezien de Portugees onderdeel uitmaakt van de FIFA Legends. Dat is een groep oud-spelers die door de wereldvoetbalbond betaald wordt om FIFA-evenementen bij te wonen. Desondanks heeft Infantino nu echter afgedaan bij Figo: "Het is te laat om zijn waardigheid te redden, maar het is nog niet te laat om het voetbal te redden. Hij moet vertrekken. Nu."

Figo deed in het verleden overigens zelf al eens een gooi naar het voorzitterschap van de FIFA. Hij stelde zich in 2015 in eerste instantie kandidaat, maar trok zich uiteindelijk terug. Sepp Blatter won toen de verkiezing, maar stapte enkele dagen daarna op. Infantino werd een jaar later verkozen als opvolger van zijn landgenoot.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google