Manchester United-legende Wayne Rooney stond in zijn tijd als speler bekend om zijn fysieke kracht, technische vaardigheid en enorme werklust. Maar de Engelse voetbalicoon kende ook zwaardere tijden. Tijdens zijn voetbalcarrière brak hij twee keer zijn neus en dat had grote gevolgen.
In de allereerste aflevering van zijn podcast Stick to United zat de voormalig Engels international er ietwat gehavend bij. Rooney onthulde dat hij binnenkort opnieuw onder het mes moet om langdurige schade aan zijn gezicht te herstellen. Maar hoe kwam het zover?
Rooney brak tijdens zijn carrière als speler twee keer zijn neus en onderging daarom eerder al een neuscorrectie. Nu moet de Engelse legende opnieuw naar de operatiekamer om de behandeling af te ronden. "Ik heb echt geluk dat ik geen blauwe ogen heb, maar ik heb nog steeds twee plastic slangetjes in mijn neus, die er binnenkort uit gaan. Deze beïnvloeden mijn stem, dus ik kan niet wachten tot ze eruit zijn", legt hij uit.
'Het is oncomfortabel'
De operatie was broodnodig, want Rooney had al lange tijd veel last van zijn neus. Doordat die meerdere keren was gebroken, raakten zijn neusschot en kraakbeen beschadigd. Dat leidde tot flinke ademhalingsproblemen. De plastic buisjes die tijdens de operatie zijn ingebracht, houden de neusgaten open.
"Ze hebben onder mijn neusgaten een snee gemaakt... dat is nu allemaal gehecht, maar het is wel een beetje oncomfortabel", geeft hij toe. Rooney legt uit dat hij zijn neus voor het eerst brak tijdens een wedstrijd voor Manchester United tegen Preston North End in de FA Cup. Hij herinnert zich die wedstrijd nog goed vanwege een 'grappige duik' die hem een strafschop opleverde.
Drie jaar later stond zijn neus opnieuw scheef. Toen speelde de oud-aanvaller in de Amerikaanse competitie. "Toen ging ik naar Washington DC en brak ik hem opnieuw. Dat was een flinke klap", vertelt hij.
'Ik heb geen wedstrijden gemist'
Een operatie had hij dus écht nodig, maar die stelde hij telkens uit. "Toen dacht ik deze zomer: eerst het WK, daarna laat ik dit doen. Het is goed gegaan, maar die buizen zijn echt vreselijk." Rooney vertelt dat ook zijn Belgische voormalig teamgenoot Marouane Fellaini in dezelfde wedstrijd tegen Preston zijn neus brak. "Maar hij miste de volgende paar wedstrijden. Ik heb geen wedstrijden gemist", knipoogt hij.
)