DELEN

Michael van Gerwen gleed uit over 'bananenschil, ook andere voorspellingen gingen mank

18:48, 12-11-2024 / Laatste Update: 23:43, 12-11-2024
Michael van Gerwen gleed uit over 'bananenschil, ook andere voorspellingen gingen mank
i

Michael van Gerwen staat met z'n rug tegen de muur en móét winnen om door te gaan op de Grand Slam of Darts. ©PDC

18:48, 12-11-2024 / Laatste Update: 23:43, 12-11-2024

In de laatste groepswedstrijden van de Grand Slam of Darts stond er voor veel darters nog wat op het spel. Zo moest Michael van Gerwen een beslissingsduel winnen van Ryan Joyce, maar verloor hij. MVG gleed daardoor over de voorspelde 'bananenschil', die podcastpresentator Damian Vlottes al zag aankomen.

Het voor- en nadeel van de traditionele groepsfase in Wolverhampton, is dat er wedstrijden zijn die nergens meer om gaan. Maar ook dat twee darters op het podium tegen elkaar strijden om het laatste ticket. De planning van de PDC maakt dan ook dat er een mix is tussen die duels. Maandagavond zagen we met James Wade en Ross Smith twee winnaars van onderlinge duels. Dinsdag werd nóg mooier, met liefst vier beslissingswedstrijden achter elkaar. Michael van Gerwen faalde flink in zijn missie.

Uitslagen dinsdag 12 november

Gary Anderson - Noa-Lynn van Leuven 5-2
Jermaine Wattimena - Mensur Suljovic 5-4
Luke Littler - Lourence Ilagan 5-3
Gian van Veen - Wessel Nijman 5-4
Dimitri van den Bergh - Keane Barry 5-1
Michael van Gerwen - Ryan Joyce 4-5
Mike De Decker - Michael Smith 5-0
Josh Rock - Stephen Bunting 2-5

Jermaine Wattimena en Gian van Veen waren al door naar de volgende ronde, maar maakten nog een prima indruk in hun duels om des keizers baard. Voor Noa-Lynn van Leuven en Wessel Nijman was het doek al gevallen.

Voorspellingen

In de nieuwste aflevering van de Sportnieuws.nl-podcast Darts Draait Door probeerden Vincent van der Voort en presentator Damian Vlottes hun voorspellingen te doen voor de beslissingsduels. Ryan Joyce werd voor Michael van Gerwen 'een echte bananenschil' genoemd. Een darter waar de Nederlander zomaar over uit kan glijden in zo'n kort format. En dat gebeurde ook.

Dimitri van den Bergh - Keane Barry
"Barry maakt een hele goede kans. Het enige is dat hij van tempogooien houdt en dat heeft Van den Bergh niet. De Belg zit er totaal niet in." - Het werd liefst 5-1 voor Van den Bergh.

Michael van Gerwen - Ryan Joyce
"Ik ga toch voor Van Gerwen. Hij kan zich goed boos maken en pakt 'm dan." - Van Gerwen verloor de beslissende leg met 5-4.

Michael Smith - Mike De Decker
"Een lastige. De Decker is niet op z'n best, maar Smith ook niet. Toch denk ik dat De Decker 'm wint." - Die voorspelling klopte, de Belg won dik met 5-0 en staat in de volgende ronde.

Josh Rock - Stephen Bunting
In deze wedstrijd komen Van der Voort en Vlottes op andere winnaars uit. Van der Voort denkt Rock en Vlottes voorspelt dat Bunting doorgaat. Vlottes kreeg uiteindelijk gelijk.