Nederlandse topdarter stopt opmars Luke Littler bij terugkeer op de vloer

Redactie Sportnieuws.nl • 25 augustus 2026 om 18:49 / Update: 32 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Nederlandse topdarter stopt opmars Luke Littler bij terugkeer op de vloer
i

Jermaine Wattimena. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 25 augustus 2026 om 18:49 / Update: 32 minuten geleden

Luke Littler keerde dinsdag terug op de vloer nadat hij heel 2026 nog geen wedstrijd op de Players Championships had gegooid. De nummer 1 van de wereld en regerend wereldkampioen leek meteen alles en iedereen te verslaan en meteen een dagzege te boeken, maar liep in de kwartfinale tegen Jermaine Wattimena aan.

De Nederlandse topdarter toonde zich niet onder de indruk van de status van Littler en bleef onder druk ijzig kalm. Op 5-5 in hun onderlinge partij in de kwartfinale werd hij volop onder druk gezet, maar gooide hij wel knap 115 met drie pijlen uit om het potje te winnen. De opmars van 'The Nuke' werd dus bij de laatste acht pas gestopt. Hij probeert vanaf Players Championship 27 de Finals eind november nog te halen en heeft daar veel goede resultaten voor nodig.

Jermaine Wattimena stopt opmars Luke Littler

Na het verslaan van Chris Dobey, William O'Connor, Arno Merk en Archie Self kon hij de vele Britse ponden aan prijzengeld al ruiken, maar blijft zijn teller vooralsnog steken op 4000 pond. Hij heeft nog minstens 23.000 pond nodig om bij de beste 64 spelers van het vloerjaar bij de PDC te zitten en zich daarmee te plaatsen voor de Players Championship Finals in november, traditiegetrouw het laatste majortoernooi voor de start van het WK darts.

PC27 in Leicester kleurde dinsdag mooi oranje. Bij de laatste vier zaten door de stunt van Wattimena liefst drie Nederlanders. Ook Wessel Nijman en Kevin Doets bereikten de halve finales en nemen het tegen elkaar op. Wattimena kwam tegen Luke Woodhouse knap terug van een 4-1 achterstand en won dankzij een paar lekkere twaalfdarters met 7-4. Daarmee boekte hij een plekje in de finale tegen Doets.

Raymond van Barneveld en Michael van Gerwen

In de tweede ronde hadden twee Nederlandse legendes tegenover elkaar kunnen staan, ware het niet dat Michael van Gerwen meteen verloor in zijn eerste ronde tegen Nick Kenny. De drievoudig wereldkampioen, die afgelopen weekend nog op circuit Zandvoort was voor de Formule 1, verloor met slechte cijfers van de Welshman. Raymond van Barneveld deed op bord 64 wel zijn plicht tegen Dominik Gruellich, maar kwam dus niet Van Gerwen tegen. Hij verloor echter ook van Kenny in de tweede ronde, net als een aantal jaar geleden op het WK.