Verwijt aan adres topdarter Michael van Gerwen: 'Dat had hij zelf ook eerder kunnen verzinnen'

Vincent van der Voort • Redactie Sportnieuws.nl • Damian Vlottes • 30 september 2026 om 10:00
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Verwijt aan adres topdarter Michael van Gerwen: 'Dat had hij zelf ook eerder kunnen verzinnen'
i

Michael van Gerwen vloog al snel uit de World Grand Prix. ©NL Beeld / Alamy

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Vincent van der Voort • Redactie Sportnieuws.nl • Damian Vlottes • 30 september 2026 om 10:00

Michael van Gerwen lag al uit de World Grand Prix op de openingsavond. Het is zijn zoveelste vroege uitschakeling op een major dit jaar en de voorspelde daling op de wereldranglijst is nu dan echt ingezet voor de Nederlandse topdarter. Ex-prof en goede vriend Vincent van der Voort sprak met Van Gerwen na zijn verliespartij tegen Ryan Joyce en kreeg enorm veel teleurstelling van 'm terug.

Van Gerwen (37) had op de Grand Prix dé kans om stappen op de wereldranglijst te zetten. Hij had niks te verdedigen, maar vloog er alsnog meteen uit. Dat kwam flink aan, zegt Van der Voort in de nieuwe aflevering van de podcast Sportnieuws.nl Darts Draait Door. "Het doet onwijs veel pijn, we hebben het er veel over gehad. De teleurstelling is groot. Hij is aan het trainen en probeert terug te komen. Als je niet traint en verliest, baal je ook maar dan weet je wel in je achterhoofd dat je het aan jezelf te wijten hebt. Nu heeft hij zoiets van: 'Ik wil ook een stukje beloning zien'."

Die beloning is er ook wel volgens Van der Voort. "Het gaat soepeler, dus als hij zo doorgaat komt het wel. Alleen wil hij altijd sneller dan dat het kan en dat willen de mensen ook van hem zien. Hij is er pas vrij laat achter gekomen dat het roer echt om moest en dan duurt het gewoon een tijd. Dat is een verwijt naar hem toe, dat hij zelf te laat heeft ingezien dat het op die manier niks zou worden. Dat had hij ook eerder mogen verzinnen. Dat is alleen niet gebeurd, dus nu kun je alleen maar verder."

'Nu gaat dat echt gebeuren'

Van Gerwen is inmiddels al weggezakt naar plek negen van de wereld, waar hij de afgelopen dertien jaar steevast in de top-vier stond. De voorspelde ellende begint nu vorm te krijgen volgens Van der Voort. "Nu gaat dat wegzakken echt gebeuren, de top-zestien van de wereld is niet eens meer zeker als je naar de rest van dit jaar kijkt. Dat geeft nog meer druk en dat maakt het niet makkelijker. Michael is een jongen van extremen, dus het kan nu ook ineens extreem niks zijn qua resultaten."

Op majors is 'de laatste zestien' het verste dat Van Gerwen dit jaar is gekomen. Op de Grand Prix vloog hij er voor het derde jaar op rij in de eerste ronde uit. "Dat zijn keiharde cijfers en daar word je uiteindelijk op afgerekend", zegt Van der Voort. "Het positieve is dat hij het nu zelf ook echt inziet en aan het trainen is. Omdat hij zo'n hoge top heeft gehad, gaan mensen er meer op letten. Gerwyn Price heeft dit ook gehad, hè? Hij heeft het ook omgedraaid. Heel knap. Hij staat wel weer vierde. Mensen leggen de lat voor Van Gerwen echter hoger en dat is terecht."

'Ik hoop dat ik een keer gelijk krijg'

Van der Voort zegt dat hij nog steeds gelooft dat Van Gerwen het om kan draaien. "Alleen ja... ik begrijp ook dat dat steeds ongeloofwaardiger wordt. Maar als ik het vergelijk met een paar maanden geleden, had ik er toen minder vertrouwen in dan nu. Ik hoop dat ik een keer gelijk krijg."

Beluister Sportnieuws.nl Darts Draait Door

In de nieuwe aflevering van de podcast Sportnieuws.nl bespreken ex-prof Vincent van der Voort en presentator Damian Vlottes de eerste ronde van de World Grand Prix. Ook blikken ze vooruit op de rest van het bijzondere toernooi én wordt de terugkeer van Phil Taylor behandeld. Van der Voort sluit ook niet uit dat hij een rentree maakt. Dit en veel meer beluister je in de nieuwe aflevering hieronder of via kanalen als YouTube, Spotify en Apple Podcasts.