Bij PSV lag voor Jordy Bawuah (19) ogenschijnlijk een mooie toekomst in het verschiet, maar de Belgische middenvelder besloot deze zomer toch voor FC Twente te kiezen. Komende zondag wacht direct een bijzonder weerzien met zijn oude liefde. "Voor mijn gevoel heb ik de kwaliteiten om bij PSV te spelen, maar als je ziet welke grote spelers er zijn binnengehaald…", vertelt Bawuah tegenover Sportnieuws.nl.
FC Twente betaalde zo’n één miljoen euro voor Bawuah aan PSV. In zijn eerste minuten in Enschede liet hij meteen een goede indruk achter. "Mijn eerste weken hier zijn heel positief uitgepakt. Ik heb me snel kunnen aanpassen en ben blij dat ik al mijn eerste minuten voor deze heel grote club heb gemaakt. Ondanks dat ik bij PSV al een keer in de Eredivisie heb gespeeld, voelde dit wel een beetje als mijn Eredivisiedebuut", geeft Bawuah toe.
Veelbelovende toekomst
Bij PSV zagen velen een veelbelovende toekomst voor de negentienjarige Belg, die de afgelopen jaren liefst zestig wedstrijden voor Jong PSV speelde. Tóch besloot de controleur dat het tijd was voor een nieuwe uitdaging. "Voor mijn gevoel heb ik de kwaliteiten om bij PSV te kunnen spelen. Ik heb niet voor niets mijn debuut gemaakt in de Eredivisie voor PSV 1 en trainde ook vaak mee", vervolgt Bawuah.
Deze zomer haalde PSV met Kodai Sano, Sven Mijnans en Ayoni Santos echter al drie nieuwe middenvelders, voor wie de club ruim dertig miljoen euro betaalde. "PSV speelt ieder jaar in de Champions League, dan wordt er een ander niveau gevraagd. Als je alleen al ziet welke grote spelers er zijn binnengehaald, dan is het voor een jonge speler héél lastig om echt je stempel te kunnen drukken. Aansluiten bij het eerste elftal wordt al steeds moeilijker, laat staan helemaal doorbreken", erkent hij.
“Voor mijn gevoel was het daarom tijd voor een nieuwe uitdaging. Ik heb het gevoel dat ik mij bij FC Twente écht kan ontwikkelen tot een waardige Eredivisiespeler, omdat ik hier veel meer minuten kan maken op het hoogste niveau”, gaat Bawuah verder. “Ik ben al best wel een complete verdedigende middenvelder, maar ik moet het spel nog sneller verdelen. En dan moet ik het iedere wedstrijd negentig minuten volhouden.”
Bijzondere clash met PSV
Bawuah maakte afgelopen weekend al zijn debuut voor FC Twente tegen ADO Den Haag, maar zondag kan het pas echt bijzonder worden. Dan neemt hij het in de Grolsch Veste op tegen zijn oude liefde. "Ik zal mezelf geen kind van de club noemen, maar ik heb daar wel zeven jaar rondgelopen… In al die jaren bouw je zo’n goede band op met iedereen. Ik ben de club heel dankbaar voor alle kansen en heb alleen maar positieve woorden voor PSV."
De Belgisch jeugdinternational kan uiteraard een goed beeld van PSV schetsen. "Het niveau bij PSV is ongelooflijk hoog. Dat heeft iedereen de afgelopen jaren wel gezien aan de resultaten en de manier van spelen. Zij hebben op elke positie een speler met héél veel kwaliteit. Wij moeten zondag laten zien dat wij ook naar dat niveau toe willen en daar misschien al wel zijn", zijn de afsluitende woorden van de optimistische Bawuah.
,fit(480:))