Live Eredivisie | Alle ogen gericht op topper PSV - Feyenoord, Ajax en AZ willen profiteren

Redactie Sportnieuws.nl • 25 oktober 2026 om 09:00
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Live Eredivisie | Alle ogen gericht op topper PSV - Feyenoord, Ajax en AZ willen profiteren
i

PSV - Feyenoord is het hoogtepunt van de tiende speelronde in de Eredivisie. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 25 oktober 2026 om 09:00

De topper tussen PSV en Feyenoord in de Eredivisie is zondag het hoogtepunt van speelronde 10. De regerend landskampioen en de huidige koploper spelen om 14.30 uur tegen elkaar in het Philips Stadion in Eindhoven. Wat er ook gebeurt, een van de ploegen (of allebei) zal punten verspelen. Daar hopen Ajax en AZ als naaste concurrenten van te profiteren. Volg hier de Eredivisie live.

Fortuna Sittard - Excelsior is een voorgerecht in een heerlijk vijfgangendiner deze zondag. Om 12.15 uur is de aftrap van dat duel in Limburg. Daarna is het uitkijken geblazen na tal van mooie wedstrijden, want ook Ajax en AZ hebben pittige duels voor de boeg.

PSV - Feyenoord

Om 14.30 uur is het tijd voor de topper tussen PSV en Feyenoord. De Rotterdammers hebben dit seizoen nog geen wedstrijd verloren en het gat met PSV is vier punten. Bij winst in Eindhoven slaat Feyenoord een enorm gat met de concurrent om de titel. Echter won Feyenoord voor het laatst in 2021 bij PSV. Met Europese uitduels in de benen belooft het een spannend potje te worden.

NEC - FC Groningen

Tegelijkertijd met PSV - Feyenoord is NEC - FC Groningen. De Nijmegenaren zorgden in de Europa League voor een stunt door uit bij Dinamo Zagreb met 4-2 te winnen. Echter is het nu zaak voor de ploeg van Dick Schreuder om ook eens in de Eredivisie te winnen. De teller van de verrassende nummer drie van vorig seizoen qua zeges in de Eredivisie staat pas op twee. Een dertiende plaats is beneden de maat en zeker het feit dat er in de Goffert nog niet gewonnen werd, spreekt boekdelen. FC Groningen doet het met plek acht een stuk beter.

Sparta - Ajax

Op het moment dat Ajax begint aan de lastige uitwedstrijd bij Sparta, weten de Amsterdammers al wat PSV - Feyenoord is geworden. Daardoor zal de ploeg van trainer Michel Sanchez erop gebrand zijn om een resultaat te boeken in Rotterdam, want ongeacht het resultaat in Eindhoven zal Ajax inlopen op minstens één van de concurrenten bij een zege. In uitwedstrijden in de Eredivisie is de ploeg nog ongeslagen. Sparta staat net boven de degradatiestreep en verloor dit seizoen al van Feyenoord en PSV.

AZ - FC Twente

AZ - FC Twente is de andere topper op papier, want het is de nummer twee tegen nummer vijf. Ook zij kunnen profiteren van puntenverlies van de concurrentie, maar spelen dus in Alkmaar tegen elkaar. Allebei hebben ze Europese uitwedstrijden in de benen, maar ook mooie zeges. AZ won bij Ararat-Armenia met overtuigende cijfers en FC Twente deed datzelfde op bezoek in Gibraltar bij Lincoln Red Imps. Om 20.00 uur begint de laatste wedstrijd van deze speelronde.