De Eredivisie-wedstrijd tussen PSV (nummer drie) en Feyenoord (nummer één) belooft zondagmiddag een spektakel van jewelste te worden. Volgens échte kenners wordt het echter ook een zeer gelijkopgaande strijd. Sportnieuws.nl zet de plussen en minnen van beide ploegen op een rij.
PSV is de regerend landskampioen, maar kent een tot nog toe wisselvallige start van de competitie. De Eindhovenaren verloor al twee keer én speelde eenmaal gelijk, terwijl Feyenoord nog altijd ongeslagen is en pas vier punten liet liggen. In het Philips Stadion hoopt de koploper het gat met PSV te vergroten tot zeven punten. De aftrap is zondagmiddag om 14.30 uur.
Plussen van PSV
De eerste grote plus is het scorend vermogen van PSV. Ze hebben namelijk doelpuntenmakers in alle linies. De ploeg van Peter Bosz beschikt, zelfs met veel blessures in de voorhoede, over een aanval die iedere tegenstander pijn kan doen. Maar het gevaar komt ook vanuit de aanvallend ingestelde backs, waardoor PSV enorm lastig te bespelen is én heel erg veelzijdig is. Als de ene doelpuntenmaker wordt uitgeschakeld, staat er alweer een ander op.
Daarnaast heeft de regerend landskampioen een bak aan ervaring. Met drie titels op rij én volop ervaring op het allerhoogste Europese niveau weet PSV als geen ander wat er gevraagd wordt als de druk erop staat. De Eindhovenaren hebben spelers die gewend zijn om te presteren op meerdere fronten en weten hoe ze grote wedstrijden naar hun hand zetten. In een kraker waarin details het verschil kunnen maken, is die routine een belangrijk wapen.
Het derde pluspunt is de terugkeer van Ruben van Bommel. Tegen ADO Den Haag en FC Porto ontbrak de pijlsnelle aanvaller nog, maar hij kan tegen Feyenoord weer spelen. Met zijn snelheid, diepgang en individuele acties geeft hij PSV alles wat de ploeg op dit moment kan gebruiken. Hij kan een verdediging uit elkaar trekken én zorgt altijd voor dreiging in de counter. Dat is dé belangrijke schakel tegen Feyenoord.
Plussen van Feyenoord
Bij Feyenoord spat het vertrouwen ervan af. Ze ogen fris, energiek en stabiel. De ploeg van Giovanni van Bronckhorst speelt met veel overtuiging en lijkt steeds beter te weten wat er gevraagd wordt. Feyenoord staat als een huis in alle linies, waardoor de Rotterdammers enorm moeilijk uit elkaar te spelen zijn. De ongeslagen status in de Eredivisie zorgt bovendien voor een flinke mentale boost. Ze reizen niet af om de schade te beperken, maar om opnieuw een statement te maken.
Ruben van Bommel is dé troef van PSV, maar dat is bij Feyenoord de volledige rechterkant. Anis Hadj Moussa en Givairo Read zijn het gevaarlijkste duo van de gehele Eredivisie. De twee vinden elkaar steeds makkelijker en zorgen met hun snelheid, techniek en aanvallende impulsen voortdurend voor dreiging. Tegen een PSV dat defensief veel kwetsbaarheden toont, ligt daar de uitgelezen kans voor Feyenoord.
Bovendien ligt de druk van deze Eredivisie-kraker bij PSV, wat in het voordeel van Feyenoord is. Dat geeft de koploper een comfortabele uitgangspositie: zij hoeven niet per se te winnen om boven PSV te blijven. Voor de Eindhovenaren ligt dat anders. Een nederlaag zou het gat vergroten tot zeven punten en de druk flink opvoeren. Feyenoord kan daardoor mogelijk wat vrijer spelen en toeslaan op het moment waarop PSV risico gaat nemen.
Minnen van PSV
PSV heeft één heel groot minpunt. De speelstijl van Bosz levert veel spektakel op in aanvallend opzicht, maar verdedigend laten ze vaak steken vallen. Tegenstanders krijgen vrijwel iedere wedstrijd wel een aantal enorme kansen om een wedstrijd naar hun toe te trekken. Tegen de kleintjes is het vaak met een sisser afgelopen, maar tegen Feyenoord kun je niet zoveel weggeven. De Rotterdammers hebben namelijk de kwaliteiten om de geboden ruimte genadeloos af te straffen.
Daarnaast heeft PSV te maken met de nodige personele problemen. Door de vele afwezigen en twijfelgevallen, onder wie Ricardo Pepi, Sam Lammers en Sven Mijnans (geschorst), moet Bosz constant puzzelen. Dat komt de automatismen niet ten goede. Zeker tegen een ploeg die steeds beter op elkaar ingespeeld raakt, kan het ontbreken van vastigheid een probleem worden.
Minnen van Feyenoord
Feyenoord heeft op vrijwel iedere positie een speler met de kwaliteiten van een titelkandidaat, maar keeper Tjark Ernst overtuigt nog niet. Tegen Telstar ging het mis met een fout, terwijl hij tegen Real Betis juist een veel sterkere indruk achterliet. Dat wisselvallige beeld maakt hem een onzekere factor. Tegen een ploeg met zoveel scorend vermogen als PSV kan één ongelukkig moment meteen grote gevolgen hebben.
Verder heeft de bank van Feyenoord ook nog niet weten te overtuigen. De basiself behoort absoluut tot de besten van de Nederlandse competitie, maar daarachter wordt het dunner. Wanneer Van Bronckhorst moet ingrijpen met wissels, heeft hij niet op iedere positie een gelijkwaardig alternatief. Dat hoeft in één wedstrijd geen probleem te zijn, maar tegen PSV kan dit verschil wel opbreken. Zeker als het een zéér intensief duel gaat worden, zoals verwacht, kan frisse kwaliteit van de bank doorslaggevend zijn.
,fit(480:))