Valentijn Driessen zorgt voor cynisme bij Feyenoord-coach Giovanni van Bronckhorst: 'Doet Van Persie dat nóg slechter?'

Aron Kattenpoel Oude Heerink • 16 augustus 2026 om 17:38 / Update: 4 uur geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Valentijn Driessen zorgt voor cynisme bij Feyenoord-coach Giovanni van Bronckhorst: 'Doet Van Persie dat nóg slechter?'
i

Shaqueel van Persie. ©PRO SHOTS.

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Aron Kattenpoel Oude Heerink • 16 augustus 2026 om 17:38 / Update: 4 uur geleden

Feyenoord leed zondagmiddag op pijnlijke wijze puntenverlies in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De ploeg van Giovanni van Bronckhorst verspeelde een 2-0 voorsprong, onder meer door de matige wissels van Feyenoord. Valentijn Driessen van De Telegraaf zorgde daarna op de persconferentie voor cynisme bij Van Bronckhorst. "We hebben onze keuze voor volgende week al", aldus de trainer.

Feyenoord had ruim een uur lang weinig te duchten van Go Ahead Eagles, totdat de wissels van Van Bronckhorst het wedstrijdbeeld deden kantelen. "Volgende week beter, Valentijn. Ik ben inderdaad verantwoordelijk", reageert de nieuwe trainer van de Rotterdammers op de persconferentie. "De wissels pakten vorige week niet goed uit en deze week ook niet, dat is een leermoment. Het zijn wissels met een idee, de uitvoering en het vervolg in de wedstrijden waren alleen niet zoals we verwacht hadden."

Invalbeurt Shaqueel van Persie

Driessen haalde vervolgens de wissel van Shaqueel van Persie aan. De zoon van oud-topvoetballer Robin van Persie kwam pas in de 87e minuut. "Shaqueel is een groot talent, dat laat hij elke week zien. Hij heeft alleen nog niet de fysieke basis zoals andere spelers dat wél hebben. Hij heeft de afgelopen vier jaren weinig gespeeld."

"Hij zou dus niet twintig minuten kunnen spelen?", vraagt De Telegraaf-verslaggever vervolgens. "Nou ja, dat zou wel kunnen. Hij kan een half uur spelen, maar ik heb een andere keuze gemaakt", antwoordt Van Bronckhorst. Op de vraag of Van Persie ook een optie is op de linkerflank, reageert de trainer: "Daar heeft hij eigenlijk nooit gespeeld, ook niet in de jeugd."

'Nóg slechter dan Borges?'

Driessen houdt aan: "Doet hij het daar nóg slechter dan Borges?", luidt de vraag van de bekende journalist over de Portugese aankoop van ruim tien miljoen euro. Van Bronckhorst pareert de vraag: "Dat weet ik niet, Valentijn. Hij heeft nog nooit als linksbuiten gespeeld, dus dat kan ik niet zeggen. Misschien hebben we onze linksbuiten voor volgende week nu al gevonden", sluit Van Bronckhorst cynisch af.