Max Verstappen maakte bij de Grand Prix van Hongarije geen vrolijke indruk. De Nederlandse Red Bull-coureur maakte ruzie met zijn race-engineer, bekritiseerde de tactiek van zijn team en zei na afloop dat mensen die zich aan zijn taalgebruik storen, de tv maar uit moeten zetten.
Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton heeft in Spa, waar dit weekend wordt geracet, gereageerd op de chagrijnige sessies op de boordradio van Verstappen. "Hij moet zich wat meer gedragen als een kampioen", zei de Brit volgens Daily Mail. "Je moet een leider zijn, een teamspeler. Je moet herinneren dat er meer mensen in het team zijn. Wat het betekent om je te gedragen als kampioen? Nou, niet zoals hij het vorig weekend deed."
Kampioen
Volgens dezelfde krant hebben de F1-teambazen hun coureurs opgedragen om niet meer te schelden over de boordradio. Als het toch gebeurt, dan riskeren ze vooralsnog geen boete of andere straf. Stefano Domenicali, de baas van de Formula One Group, heeft iedereen eraan herinnerd dat opmerkingen over de boordradio soms live worden uitgezonden. Dan is er geen mogelijkheid om lelijke woorden weg te bliepen.
Straf
Ook in Spa heeft Verstappen reden om zijn ongenoegen in heldere bewoordingen te uiten. Doordat hij nieuwe onderdelen in zijn auto liet zetten, en daarmaa de limiet voor 2024 overschreed, krijgt hij een gridstraf van tien plekken. De geweldige kwalificatie die hij zaterdagmiddag reed, waarbij hij een halve tel sneller was dan de nummer twee, is daardoor weinig waard. Hij start de race immers vanaf P11.
12:40 - 27-07-2024
Max Verstappen pakt pole met magistrale ronde in regen op Spa
Er stond geen maat op Max Verstappen in België. Op het iconische circuit was hij dankzij een geweldig rondje de snelste.