Live Formule 1 | Max Verstappen vecht met George Russell en teruggekeerde Kimi Antonelli om zege

Redactie Sportnieuws.nl • 6 september 2026 om 16:23
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Live Formule 1 | Max Verstappen vecht met George Russell en teruggekeerde Kimi Antonelli om zege
i

Max Verstappen vecht met Mercedes om de zege tijdens de GP van Italië. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 6 september 2026 om 16:23

Max Verstappen is uitstekend onderweg in de GP van Italië. De Nederlandse topcoureur startte vanaf P5 na een gridstraf van Oscar Piastri en schoof meteen twee plekjes op. Dat kwam onder meer omdat Lewis Hamilton voor hem van de baan werd geduwd door Ferrari-teamgenoot Charles Leclerc, die vervolgens hard crashte. Inmiddels doet Verstappen mee om de zege en rijdt een sterke race op het virtuele podium. Volg hier de GP van Italië op Monza live.

Piastri werd zaterdag derde, maar werd door een straf naar plek zes verwezen. Daar stond Verstappen, dus de Nederlandse topcoureur mocht vanaf P5 starten. Na enkele rondjes haalde Verstappen ook Leclerc in en pakte hij het virtuele podium. Leclerc moest in gevecht met Piastri en in de laatste bocht voor start/finish raakte hij de controle kwijt en vloog hij heel hard de bandenstapel in. Nadat hij ook nog Hamilton benadeelde is het een dramarace voor Ferrari op het eigen circuit.

George Russell had de leiding net in handen genomen toen de rode vlag gezwaaid werd en de race geneutraliseerd werd. Het wrak van Leclerc moest worden opgeruimd. Franco Colapinto, de teamgenoot van Gasly bij Alpine, beleefde ook een geweldige start en mocht vanaf de vierde plek de herstart doen. Liam Lawson, de ploeggenoot van Verstappen, won ook zeven plekken. Om 15.39 uur zou de race weer hervat worden, maar moest de herstart weer met een opwarmrondje uitgesteld worden omdat Yuki Tsunoda verkeerd stond opgesteld.

Kimi Antonelli

Bij de goedgekeurde herstart was Verstappen niet goed weg. Hij werd bijgehaald door Franco Colapinto, maar knokte zich knap terug. In het gedrang verloor Colapinto vervolgens de controle over zijn auto, waardoor hij in het grind belandde. Voor hem was het daarmee einde verhaal voor een goede klassering. Kimi Antonelli, die vanaf P19 gestart was in het begin, knokte zich waanzinnig terug naar de top van de race. De Italiaan van Mercedes, leider in het klassement om het wereldkampioenschap, staat inmiddels virtueel op het podium.

Verstappen vecht met Mercedes om de zege. Door een virtual safety car, veroorzaakt door de geparkeerde Lance Stroll (Aston Martin), konden Antonelli en Verstappen naar binnen voor een bandenwissel. Ze kregen harde banden onder hun auto en zullen daar een kleine 25 ronden op moeten rijden. Russell rijdt op veel oudere harde banden vooraan, maar moet dus vrezen voor de aanstormende Nederlander en Italiaan.