Max Verstappen beleefde tot de laatste vrije training op circuit Monza een vervelend raceweekend. De Nederlandse Formule 1-coureur kwam zaterdagmiddag echter eindelijk weer een beetje in de buurt van de top, ook al was hij nog verre van tevreden. Wellicht dat een aandoenlijk moment in de pitbox hem heeft geholpen.
Verstappen kreeg hoog bezoek bij Red Bull Racing tijdens de derde vrije training voor de GP van Italië. Niemand minder dan zijn vriendin Kelly Piquet en bonusdochter Penelope doken op in de pitbox en daar was 'P' dolblij om haar stiefvader te zien. Ze vroeg al heel snel om een knuffel en die gaf de goedlachse Verstappen maar wat graag. Piquet smolt op de achtergrond weg bij het aandoenlijke moment.
Penelope is de zevenjarige dochter van Piquet, die ze kreeg met voormalig Formule 1-coureur Daniil Kvyat, de voorganger van Verstappen bij Red Bull Racing. Recentelijk deelde Piquet nog een openhartig bericht over de gezamenlijke opvoeding van Penelope en dat het schijnbaar niet altijd even goed gaat. Als Verstappen erbij is, lijkt het altijd koek en ei tussen de twee. Omdat Verstappen en Piquet al samen zijn sinds 2020, is de Nederlander al sinds 'P' één jaar oud was in haar leven. De klik tussen de twee is onmiskenbaar goed en lief.
Inmiddels is het gezin van Verstappen uitgebreid met een kind van zichzelf. Dochtertje Lily werd in april van dit jaar nog één jaar oud. Penelope is dus grote zus. Lily was op de beelden in Monza nergens te bekennen, dus waarschijnlijk is er oppas geregeld. Piquet en Penelope worden ook verwacht tijdens de kwalificatie voor de GP van Italië op circuit Monza, die om 16.00 uur begint.
Laatste vrije training
Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell. De 28-jarige Brit zette met 1.22,219 de beste tijd neer, voor zijn landgenoot Lewis Hamilton in de Ferrari en Verstappen. Hamilton was 0,226 seconde langzamer. Russells teamgenoot Kimi Antonelli, de leider in het WK, kwam tot de vierde tijd op 0,361 seconde. Vorig jaar won Verstappen nog op Monza de race.
)