Max Verstappen in de problemen bij start GP Oostenrijk door 'heel wonderlijk' geluid: 'Dit is niet wat Red Bull wil'

Redactie Sportnieuws.nl • 26 juni 2026 om 14:06 / Update: 44 minuten geleden
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Max Verstappen in de problemen bij start GP Oostenrijk door 'heel wonderlijk' geluid: 'Dit is niet wat Red Bull wil'
i

Max Verstappen. © Getty Images

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 26 juni 2026 om 14:06 / Update: 44 minuten geleden

Max Verstappen kon de Grand Prix van Oostenrijk haast niet slechter beginnen. De Nederlandse coureur was van plan om veel data te vergaren na de nieuwe updates die Red Bull naar de thuisrace had meegenomen. Toch kwam Verstappen bedrogen uit in de eerste vrije training.

De Oostenrijkse renstal heeft een aantal nieuwe onderdelen meegenomen naar de plaatselijke grand prix. Hierdoor zou de RB22 zo'n zes tot acht kilogram lichter zijn geworden. "Laten we hopen dat deze upgrade ons wat oplevert, dat we dat beetje extra hebben gevonden om weer mee te doen in de strijd vooraan", sprak Verstappen donderdag hoopvol.

Max Verstappen tot twee keer toe tot stilstand

Verstappen probeerde na iets meer dan drie minuten op de klok in de eerste vrije training zijn Red Bull naar buiten te sturen. Hij kwam echter tot stilstand aan het einde van de pitstraat. "Een heel vreemd geluid uit de Red Bull-Ford-motor", zag Viaplay-reporter Valkenburg. Uiteindelijk holden de monteurs van de renstal naar de stilstaande wagen van Verstappen. "Hij wilde niet in de juiste modus komen", aldus Valkenburg.

"Het was een heel wonderlijk geluid, een beetje: hatatatat. Alsof de pit limiter heel agressief ingreep", schetste hij. Ook bij Verstappens teamgenoot Isack Hadjar waren er problemen, die kwam ook niet eens zijn garage uit. Tien minuten na het eerste incident probeerde de Nederlander het weer, alleen opnieuw kwam hij tot stilstand. "Dit is niet wat ze bij Red Bull Racing willen", merkte commentator Allard Kalf op.

VT1 Grand Prix van Oostenrijk

Met nog iets meer dan 36 minuten op de klok wel de baan op. Op dat moment heerste Mercedes. WK-leider Kimi Antonelli had op dat moment de snelste tijd achter zijn naam, vlak voor teamgenoot George Russell. Verstappen kwam niet veel later tot de derde tijd. Uiteindelijk werd de Nederlander vierde op twee tienden van 'winnaar' Antonelli. Verstappens teamgenoot Sergio Pérez zorgde aan het einde nog voor een rode vlag, door stil te vallen op de baan. Het zorgde voor een vroegtijdig einde van de eerste vrije training.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover