Max Verstappen kijkt uit naar GP Oostenrijk met nieuw Red Bull-pakket: 'Spannend hoeveel tijd dit ons kan opleveren'

Redactie Sportnieuws.nl • 24 juni 2026 om 13:54 / Update: 51 minuten geleden
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Max Verstappen kijkt uit naar GP Oostenrijk met nieuw Red Bull-pakket: 'Spannend hoeveel tijd dit ons kan opleveren'
i

Max Verstappen kijkt uit naar de GP van Oostenrijk © Getty Images

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 24 juni 2026 om 13:54 / Update: 51 minuten geleden

Max Verstappen keert komend weekend terug bij de Grote Prijs van Oostenrijk, waar hij in het verleden grote successen vierde. De Nederlander won al vier keer op de thuisbasis van zijn renstal Red Bull. Ook dit jaar zal hij gaan rijden voor een grote groep Oranjefans. Daar kijkt hij enorm naar uit.

Na een korte onderbreking sinds de Grand Prix van Barcelona, waar Max Verstappen als vierde eindigde, reist het Formule 1-circus af naar Oostenrijk. Voor zijn renstal Red Bull, dat uit het Alpenland komt, is dat een thuisrace. De Nederlandse coureur hoopt in elk geval op nieuw succes op het circuit dat hem in het verleden altijd goed lag.

Thuisrace

"Oostenrijk is natuurlijk een thuisrace voor het team", vertelt Verstappen via zijn eigen website over het aanstaande raceweekend. "Ik heb er in het verleden fantastische resultaten geboekt en we hebben er echt mooie herinneringen aan."

De viervoudig wereldkampioen was eerder de beste op de Red Bull Ring in 2018, 2019, 2021 en 2023. Vooral de editie van 2018 staat bij veel Nederlandse fans in het geheugen gegrift, toen Verstappen onder luid gejuich van de massaal aanwezige Oranje-supporters de overwinning pakte. Dat kwam toen vooral door het uitvallen van Mercedes-coureurs Lewis Hamilton en Valtteri Bottas.

Volgens Verstappen blijft de Red Bull Ring een uitdagend circuit. "Alle bochten zijn behoorlijk verschillend, dus het is heel belangrijk om een goede balans in de auto te vinden", legt hij daarover uit. "Je moet presteren op zowel hoge als lage snelheid en hebt goede tractie nodig."

Oranjefans

Daarnaast vertelt Verstappen dat Red Bull met nieuwe onderdelen naar Oostenrijk afreist. "We nemen een nieuw pakket mee, dus het is spannend om te zien hoeveel rondetijd dit ons kan opleveren", stelt hij optimistisch. Welke updates fans precies kunnen verwachten, is niet helemaal duidelijk. Het lijkt een updatepakket te betreffen, waarmee de RB22 snellere rondes moet gaan rijden.

Ook voor de fans heeft Verstappen speciaal nieuws. De Nederlander rijdt in Oostenrijk, België en Hongarije namelijk met zijn speciale Orange Lion-helm. Daarmee wil hij de fans eren die hem al jarenlang steunen op de circuits. Het zijn bovendien de races die, buiten de strijd in Zandvoort, de meeste Oranjefans trekken. "We kijken uit naar de Red Bull Ring", besluit hij. Vrijdag begint het weekend met de vrije trainingen. De echte race is zondag om 15.00 uur.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover