Max Verstappen kende moeizame vrije trainingen in Australië: 'Is niet dat ik dit niet had verwacht'
i

Max Verstappen in Australië. © GettyImages

Max Verstappen kende moeizame vrije trainingen in Australië: 'Is niet dat ik dit niet had verwacht'

09:15, 14-03-2025 / Laatste Update: 17:00, 14-03-2025

Max Verstappen had tijdens de eerste vrije trainingen in Australië nog weinig in de melk te brokkelen, maar daar was de wereldkampioen niet echt verrast door. Verstappen kwam niet verder dan de vijfde en zevende tijd in vrije training 1 en 2.

"De balans was niet helemaal verkeerd, maar op de een of andere manier kregen we geen grip en ging het moeizaam. Vandaar dat we er nu niet echt bovenaan bijstaan", zei de 27-jarige coureur na afloop op Verstappen.com. Charles Leclerc en Lando Norris reden de snelste tijden in de eerste en tweede vrije training. Ook Lewis Hamilton zag er goed uit in zijn eerste race namens Ferrari.

Balansproblemen

"Het zijn niet echt grote balansproblemen, dus het wordt moeilijk om op te lossen", vervolgde de Limburger. "Maar het is ook niet dat ik dit niet had verwacht. Ik ben niet positief of negatief verrast door onze snelheid. We zullen dus wat meer snelheid moeten vinden, want nu komen we tekort om vooraan mee te doen."

De Grote Prijs van Australië is de eerste van het nieuwe seizoen in de koningsklasse van de autosport. Verstappen zag zijn eerdere woorden bevestigd dat McLaren de beste auto lijkt te hebben. Lando Norris was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede sessie. Charles Leclerc klokte in de tweede training de beste tijd in zijn Ferrari. Zondag vindt de officiële race plaats om 05:00 uur Nederlandse tijd.