Max Verstappen ondanks tegenvaller opvallend positief bij laatste Dutch Grand Prix: 'We hebben een stap gezet'

Redactie Sportnieuws.nl • 21 augustus 2026 om 18:50 / Update: 20 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Max Verstappen ondanks tegenvaller opvallend positief bij laatste Dutch Grand Prix: 'We hebben een stap gezet'
i

Max Verstappen © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 21 augustus 2026 om 18:50 / Update: 20 minuten geleden

Het wil voor Max Verstappen nog niet echt lukken bij de laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort. Tijdens de sprintkwalificatie kwam de Red Bull-coureur niet verder dan de zesde plek. Desondanks was hij na afloop opvallend positief.

Met een zesde tijd op ruime achterstand van de snelste tijd van George Russell werd de eerste serieuze test in Zandvoort geen groot succes. Max Verstappen kon niet mee met het geweld van zijn concurrenten. Eerder dit jaar leidde tegenslagen nog veelal tot gemor en gemekker bij de viervoudig wereldkampioen, maar hij probeert het beste te maken van zijn laatste raceweekend in de Noord-Hollandse duinen.

'Stap naar voren'

"We zijn in elk geval voor één auto geëindigd", begon Verstappen na afloop. Hij doelde daarmee op het feit dat hij van de drie overige topteams, Ferrari, Mercedes en McLaren, in ieder geval voor Lewis Hamilton was geëindigd. "Ik bedoel, we hebben een stap naar voren gezet ten opzichte van de vrije training." Tijdens de training wilde het immers ook nog niet echt vlotten voor de Nederlander, die zelfs even in het grind belandde.

"We komen natuurlijk nog wel wat tekort ten opzichte van de auto's voor ons in de rangorde", vervolgt een realistische coureur. "Het wordt een kwestie van uitzoeken waar dat door komt en op welke gebieden we de balans in de auto nog kunnen verbeteren, zodat we op zaterdag wat meer grip hebben. Dus ja, een beetje balans, een beetje grip, zodat we dan wat dichter bij de rest zitten."

Hit or miss

Toch houdt Verstappen, die de eerste drie edities sinds de rentree in Zandvoort won, een slag om de arm. De Red Bull-bolides hebben immers vaker bewezen van het ene op het andere moment snelheid te vinden. "Het is een beetje hit or miss. We zullen het zien. We gaan kijken naar wat we kunnen verbeteren. Ik kan daar momenteel niet veel over zeggen", zo besluit Vestappen.

Morgen kan Verstappen in elk geval flink aan de bak. De zaterdag begint al om 12 uur met de sprintrace. Een paar uur later begint om 16 uur de kwalificatie voor de hoofdrace die op zondag plaatsvindt.