Het WK hockey in Nederland en België is in volle gang. De Nederlandse mannen en vrouwen zijn goed begonnen. Tijdens het duel van het mannenteam met Argentinië ontstond er echter discussie over premier Rob Jetten, die zijn verloofde Nicolas Keenan kwam aanmoedigen. Fatima Moreira de Melo verbaasde zich over zijn uitspraken. "Ik zou dat niet pikken."
Voor de wedstrijd tussen Nederland en Argentinië ging het vooral over de aanwezigheid van Jetten en wat hij zou dragen. In de eerste groepswedstrijden kwam Jetten (39) er nog mee weg door eerst in een oranje polo Nederland aan te moedigen, om vervolgens in een blauw-wit Argentijns shirt zijn geliefde te steunen. De tweede groepswedstrijd was pikant voor hem. Hij droeg uiteindelijk een pak en een oranje sjaal.
Advies
Er ontstond een hoop discussie over in de media. Ex-international Moreira de Melo wordt er ook naar gevraagd in gesprek met Sportnieuws.nl. "Het interesseert me allemaal niet joh. Ik ben niet van de politieke poppenkast en ik hou niet zo van regels", zegt ze. "Om gezeur te voorkomen zou ik hem als politiek adviseur een mooi donkerblauw pak laten dragen met een wit overhemd en een oranje speldje. En misschien een heel klein vlaggetje van Argentinië ergens verstopt."
'Diep in mijn hart...'
Ze verbaasde zich vooral over de uitspraken van de premier voorafgaand aan het duel. "Dan hoor ik hem ook zeggen dat hij hoopt dat Nederland wint. Diep in mijn hart hoop ik dat hij dat niet hoopt. Als mijn vriend dat zou willen... Nou, ik zou dat niet pikken. Ik hoop dat hij dan voor mij zou zijn. Voor welk land ik ook uitkom."
Zijn aanwezigheid is volgens de olympisch kampioene wel positief voor het WK hockey. "Het is superleuk. Net als koning Willem-Alexander is hij een sportliefhebber. Het geeft wel extra cachet aan je prestatie. Ik geloof ook niet dat koningin Máxima voor Nederland was als wij tegen Argentinië speelden. Dat hoeft ook helemaal niet. Maar ze zijn wel heel betrokken en dat is heel leuk."
)