De start van de competitie in zowel de Eredivisie als de Keuken Kampioen Divisie staat voor de deur en dus introduceert de KNVB nieuwe spelregels voor het komende seizoen. De spelregelwijzigingen zijn erop gericht om het tempo in de wedstrijden te verhogen.
Het zijn aanpassingen in de spelregels van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die de FIFA ook al had doorgevoerd tijdens het WK voetbal in juni. Een van de belangrijkere regelwijzigingen is de tiensecondenregel bij wissels. Bij een wissel moet een speler voortaan binnen tien seconden het veld verlaten, anders moet de inkomende speler een hele minuut wachten en staat het betreffende team dus tijdelijk met een man (of meer) minder.
Ook ingooien en doeltrappen worden, net als op het WK, voortaan getimed door de arbiters. Eerst werd de keeper alleen getimed als hij een bal ving en er vervolgens langer over deed dan zes seconden. Nu gaat dat ooit bij dodespelmomenten gebeuren. Is een bal niet na vijf seconden in het spel, zonder dat daar een aanwijsbare reden voor is, dan gaat de bal naar de tegenpartij.
Als belangrijkste nieuwe regels noemt de KNVB onder meer dat spelers binnen tien seconden het veld moeten verlaten als ze zijn gewisseld en een zichtbare aftelling bij bewuste vertragingen bij het nemen van doelschoppen en inworpen.
Dan is er nog een regel om ellenlange blessuregevallen te minimaliseren. Alleen als een speler behandeld moet worden na een overtreding die met een kaart is bestraft, mag het slachtoffer op het veld blijven en meteen verder gaan met spelen als dat mogelijk is. Wordt de overtreding niet bestraft met een kaart, dan moet het slachtoffer sowieso buiten de lijnen stappen en een minuut wachten voordat hij weer in het veld mag.
Met de regelwijzigingen volgt de KNVB dus het doel van de FIFA om onnodige vertraging uit het voetbal te halen en het spel sneller te laten verlopen. Daarbij komt ook nog dat de videoscheidsrechter (VAR) net als op het WK kan ingrijpen bij een onterecht gegeven hoekschop of tweede gele kaart. Vrijdagavond gaan de betaald voetbalcompetities officieel van start in Nederland en dus zullen deze regelwijzigingen meteen gelden.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)