Kwetsbaar PSV krijgt stevige waarschuwing in aanloop naar Johan Cruijff Schaal

Aron Kattenpoel Oude Heerink • 25 juli 2026 om 19:51 / Update: 1 uur geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Kwetsbaar PSV krijgt stevige waarschuwing in aanloop naar Johan Cruijff Schaal
i

Volop teleurstelling bij PSV in oefenduel met Villarreal. ©PRO SHOTS.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Aron Kattenpoel Oude Heerink • 25 juli 2026 om 19:51 / Update: 1 uur geleden

PSV heeft een week voor de Johan Cruijff Schaal tegen AZ weinig indruk gemaakt. De ploeg van Peter Bosz speelde bijzonder slordig en had daardoor nauwelijks iets in te brengen tegen Villarreal CF. Uiteindelijk stapten de Eindhovenaren met een 3-1 nederlaag van het veld, al had die uitslag ook nog een stuk pijnlijker kunnen uitvallen want de Spanjaarden kregen liefst negentien mogelijkheden.

Voor mensen in Eindhoven en omstreken was zaterdag een échte PSV-dag. Rondom het Philips Stadion werden allerlei activiteiten georganiseerd, met als hoogtepunt het oefenduel tegen Villarreal CF. De confrontatie met de nummer drie van het afgelopen La Liga-seizoen bleek echter allesbehalve een prettige generale repetitie voor de Johan Cruijff Schaal tegen AZ van volgende week.

Ongekende tussenstand voor PSV

De toon werd al in de openingsfase gezet met een aantal stevige duels, terwijl PSV ook voetballend flink onder druk werd gezet. Na 23 minuten mocht het een wonder heten dat de regerend landskampioen nog niet op achterstand stond. Villarreal speelde de Eindhovenaren bij vlagen volledig zoek, mede door het bijzonder slordige spel van PSV. De Spaanse ploeg kreeg liefst vijf grote kansen, maar wist die niet te benutten.

Ook in het restant van de eerste helft bleef PSV grossieren in fouten. Zo leverden Matej Kovar en Ryan Flamingo de bal allebei eenvoudig in, maar opnieuw sprongen de Spanjaarden slordig om met de mogelijkheden. Trainer Peter Bosz zal in de rust ongetwijfeld hebben geprobeerd zijn ploeg wakker te schudden, maar veel verbetering was er na de pauze niet zichtbaar. Binnen zes minuten kreeg Villarreal alweer drie grote kansen om de score te openen.

PSV op achterstand

In de 65e minuut kwam PSV uiteindelijk toch op achterstand. De zestiende kans van de Spanjaarden leverde wél een treffer op via oud-Ajacied Georges Mikautadze. Na balverlies van Alassane Pléa kon de Georgiër eenvoudig door de PSV-defensie opstomen, waarna hij Kovar omspeelde en de bal in het lege doel schoot: 0-1.

Lang hoefde Villarreal niet te wachten op een tweede treffer, want zes minuten later verdubbelde Thiam Cheickh de voorsprong: 0-2. In de 74e minuut was er eindelijk wat te juichen voor PSV, toen Mauro Júnior de bal plots in de voeten kreeg van de Villarreal-doelman en 'm knap over Luiz Júnior heen kon schieten. Het juichen was echter van korte duur, want één minuut later ging Kovar in de fout.

Bij een lange bal van Villarreal schatte de Tsjechische doelman de situatie volledig verkeerd in, waarna Pau Cabanes de bal nog net voor zijn voeten kon wegtikken en eenvoudig binnen kon schuiven: 1-3. Dat bleek uiteindelijk ook de eindstand. Voor de Eindhovenaren wacht nog één kans om vertrouwen op te doen richting de Johan Cruijff Schaal, want op dinsdag 28 juli speelt PSV nog een oefenduel met FC Eindhoven.

Johan Cruijff Schaal

Voor PSV gaat het échte werk volgende zondag beginnen met de strijd om de eerste prijs van het seizoen. Dan speelt de ploeg van Bosz in het Philips Stadion tegen AZ. De regerend landskampioen trapt om 18.00 uur af tegen de bekerwinnaar van afgelopen seizoen.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google