Live Champions League | Kan NEC stunten tegen Olympiakos in eerste Europese duel in 18 jaar?

Rick Kraaijeveld • 4 augustus 2026 om 20:34 / Update: 18 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Live Champions League | Kan NEC stunten tegen Olympiakos in eerste Europese duel in 18 jaar?
i

©Pro Shots

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Rick Kraaijeveld • 4 augustus 2026 om 20:34 / Update: 18 minuten geleden

NEC is begonnen aan het eerste duel in Europees verband in achttien jaar. Dat doen de Nijmegenaren wel zonder Kodai Sano, die zijn transfer naar PSV afrondt. Op bezoek bij Olympiakos moet de ploeg van Dick Schreuder een eerste stap zetten naar de volgende voorronde in de Champions League. Volg het duel hier live.

Na een half uur spelen heeft Olympiakos meer de bal, maar is het NEC dat grote kansen creëert. Weliswaar stond een NEC-speler tot twee keer toe buiten spel in kansrijke positie, maar dat de mogelijkheden beter zijn dan wat Olympiakos voor elkaar krijgt, moet bemoedigend zijn.

Terwijl de NEC-fans zich prima vermaken in Griekenland, zal de gemoedstoestand van Dick Schreuder wel wat minder vrolijk zijn. Hij kregvlak voor de aftrap nog een flinke klap te verwerken. Kodai Sano, een belangrijke middenvelder bij NEC, vertrekt halsoverkop uit Griekenland om een transfer naar PSV af te ronden. De speler en beide clubs zijn tot een akkoord gekomen en hij zal de voorronde van de Champions League dus niet meer meemaken met NEC.

Opstelling NEC

Ortega; Fonville, Sandler, Storm; Lebreton, Nejasmic, Monteiro, Ouaissa, Bischoff, Chery; Linssen

Transfer Kodai Sano

PSV was al veel langer geïnteresseerd in de 22-jarige Japanner en heeft nu eindelijk beet. Sano is onderweg naar Eindhoven om de keuring te voltooien en dan zal hij PSV'er zijn. NEC zou volgens De Telegraaf zo'n vijftien miljoen euro vangen voor de middenvelder, wat kan oplopen tot twee extra miljoen aan bonussen, maar mist hem dus wel gelijk tegen Olympiakos.

Problemen bij NEC

Schreuder sprak eerder met Sportnieuws.nl al over de wensen die hij had. Wetende dat hij vroeg 'klaar' moest zijn, wilde hij snel versterkingen binnenhalen, maar dat is niet gelukt. NEC staat er vooral defensief niet goed op richting het duel met Olympiakos. Nieuwe aanwinst Perr Schuurs is volgende maand pas fit; Philippe Sandler viel recent uit met klachten. Laatstgenoemde is toch fit genoeg om in de basis te starten.

Wel kan hij beschikken over Dusan Tadic, de routinier tekende twee weken terug een contract en zal wel zijn minuten maken tegen Olympiakos.

Voetbal bij Sportnieuws.nl

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google