Live Eredivisie | Koploper Feyenoord loopt uit op PSV na knotsgek duel tegen Telstar

Redactie Sportnieuws.nl • Aron Kattenpoel Oude Heerink • 17 oktober 2026 om 22:00 / Update: 36 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Live Eredivisie | Koploper Feyenoord loopt uit op PSV na knotsgek duel tegen Telstar
i

Sem Steijn. © Getty Images.

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • Aron Kattenpoel Oude Heerink • 17 oktober 2026 om 22:00 / Update: 36 minuten geleden

Koploper Feyenoord heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van PSV tegen ADO Den Haag (2-1). De Rotterdammers wonnen na een knotsgek duel met 3-4 op bezoek bij Telstar en vergroten daarmee de voorsprong op de Eindhovenaren tot vier punten. Daarnaast staat ook het duel tussen Sparta en Willem II op het programma. Volg alle ontwikkelingen in de Eredivisie hier live.

Telstar - Feyenoord: 3-4

De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst schoot uit de startblokken tegen Telstar. Al na 25 seconden kwamen de Rotterdammers op voorsprong via Gaoussou Diarra, die de bal van dichtbij kon binnentikken. Twintig minuten later werd de voorsprong verdubbeld. Nacho Ferri kopte de bal na een hoekschop van dichtbij tegen de touwen: 0-2.

Toch liet Telstar zich niet zomaar uit het veld slaan. Een kleine tien minuten later bracht Tyrone Owusu de spanning terug met een zwabberbal: 1-2. De hoop op een snelle gelijkmaker was echter van korte duur, want enkele minuten later sloeg Feyenoord opnieuw toe. Dit keer was Sem Steijn trefzeker en zette hij de Rotterdammers op 1-3. In de 37e minuut bracht Patrick Brouwer de spanning opnieuw terug door de 2-3 binnen te schieten namens Telstar.

In de tweede helft werd er een discutabele strafschop aan Feyenoord gegeven. De VAR keek meerdere minuten naar de beelden, en uiteindelijk werd hij toch gegeven. Steijn schoot vervolgens koeltjes raak vanaf elf meter: 2-4. Ruim tien minuten later was het wéér raak. Telstar maakte het opnieuw spannend nadat Jelani Seedorf de 3-4 scoorde. De ploeg uit Velsen-Zuid was daarna nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar die zat er niet meer in. Daardoor won Feyenoord het vermakelijke duel, en loopt het vier punten uit op PSV.

ADO Den Haag - PSV: 2-1

PSV-trainer Peter Bosz voerde twee wijzigingen door ten opzichte van het verloren Champions League-duel met RB Leipzig. Zo werd Ruben van Bommel gespaard, terwijl Ivan Perisic op de bank begon. Toch leek PSV een probleemloze middag te kennen, toen de Eindhovenaren op 0-1 kwamen door een goal van Sven Mijnans. Guus Til werd prachtig diep gestuurd en legde knap terug op Mijnans, die hard binnenschoot.

Het duo kreeg even later een flinke domper te verwerken. Til moest naar de kant met een blessure, terwijl Mijnans met rood (twee keer geel) van het veld moest. Het tiental gaf hun voorsprong kinderlijk eenvoudig weg. Yannick Eduardo hield de bal goed vast en legde 'm terug op Juho Kilo. De middenvelder van ADO passeerde Matej Kovar met een droog schot in de lange hoek: 1-1. In de tweede helft had maar één ploeg recht op de overwinning en dat was ADO Den Haag, die in de extra tijd via Matej Sin op krankzinnige wijze alsnog de winnende maakte: 2-1. Daarmee leidt nummer twee PSV voor de derde keer dit seizoen puntenverlies.

Sparta - Willem II

Ook de hekkensluiter van de Eredivisie komt zaterdag in actie. Willem II gaat op bezoek bij Sparta, de nummer 14 van de competitie. De ploeg uit Tilburg wacht nog op de eerste zege van het seizoen. Het staat inmiddels 1-1 op Het Kasteel.