Alleskunner Jordan Stolz hint op bizar olympisch schema: 'Het zou kunnen, ik twijfel nog'

14:58, 02-03-2025 / Laatste Update: 16:10, 02-03-2025
Alleskunner Jordan Stolz hint op bizar olympisch schema: 'Het zou kunnen, ik twijfel nog'
i

Jordan Stolz. ©Pro Shots

14:58, 02-03-2025 / Laatste Update: 16:10, 02-03-2025

Jordan Stolz kwam al niet volledig fit aan in Thialf voor het slot van de World Cup. De Amerikaanse schaatser is herstellende van een long- en keelontsteking. Hij werd vrijdag nog geklopt door Jenning de Boo op de eerste 500 meter en liet daarna verstek gaan voor de rest van het weekend. Wel dook hij zondag op bij de NOS voor een interview.

Het gesprek met presentator Jeroen Stomphorst en schaatsiconen Mark Tuitert en Erben Wennemars ging vooral over het herstel van de 20-jarige Stolz. Hij staat volledig achter zijn beslissing om in Thialf na die ene afstand niet meer te rijden. "Ik wilde graag presteren, zeker met dit publiek. Ik hoefde niet eens per se te racen, want had al zoveel gewonnen. Maar ik had graag tussen de rest van de schaatsers gestaan gisteren (zaterdag, red.) en vandaag."

Taperen

Stolz voelt zich inmiddels al een stuk beter en maakt zich geen zorgen voor de WK afstanden over een kleine twee weken in het Noorse Hamar. "Het zou me zorgen baren als ik niet zou weten wat er speelt met mijn lichaam. Maar ik begrijp het heel goed. Ik moet ermee aan de bak en het fixen. Veel rust en een klein beetje trainen, dat is wat ik nu ga doen." Taperen dus. Lees hieronder wat dat precies is.

Strijd met Jenning de Boo

Jenning de Boo werkte zich de afgelopen weken op tot grootste concurrent van Stolz in Hamar. Zeker toen hij hem vrijdag klopte op de 500 meter. De Amerikaanse alleskunner verwacht dan ook veel van de Nederlander, net zo jong als hij. "Hij wordt steeds sneller en laat niks liggen. In de bochten is hij foutloos. Als ik goed kan openen, heb ik een kans om wereldkampioen te worden. Maar het wordt close", zei hij over De Boo.

Bizar olympisch schema

De jonge twintigers lijken de komende jaren voor een spannende strijd te gaan zorgen op de 500 meter. Ook op de Olympische Winterspelen in Milaan volgend jaar. Maar Stolz hintte tussen neus en lippen door op een bizar olympisch schema in Italië. Hij rijdt namelijk sowieso de 500, 1000 en 1500 meter. Op alledrie de afstanden is hij al wereldkampioen, dus ook weer topfavoriet voor het goud. Maar zit er nog meer in het vat voor Stolz?

Nóg meer onderdelen

Hij hint in ieder geval op deelname aan nóg twee onderdelen tijdens de Winterspelen. De mass start en de ploegenachtervolging. "Ik heb er nog niks over beslist, maar denk er wel over na. Vooral de mass start is een optie, omdat die op de laatste dag is. Maar die is ook heel moeilijk om te winnen", is hij eerlijk. En op de ploegenachtervolging is hij afhankelijk van de bondscoach en de twee andere schaatsers. En het is de vraag of hij dat tempo én uithoudingsvermogen heeft. "Ik twijfel nog, maar het zou kunnen."