Jutta Leerdam heeft net de NK afstanden achter de rug en staat nu alweer te beuken in de sportschool. En dat terwijl ze 'een beetje ziek' is. Desondanks blijft de Nederlandse topschaatsster gemotiveerd én positief, want het slotstuk van het seizoen staat voor de deur.
'Ik voel me niet super', schrijft ze op Instagram. 'Maar we hebben werk te doen.' In haar volgende story is ze alweer een stuk enthousiaster: 'De zon is terug!' Op de achtergrond van de foto's zien we dat Leerdam in de gym staat en met gewichten bezig lijkt. Ondertussen geniet ze van een energiedrankje van Celsius, een merk waar haar vriend Jake Paul ambassadeur van is.
Leerdam heeft in ieder geval nog even de tijd om over haar ziekte heen te komen: zij is een van de vele Nederlanders die de World Cup in Polen overslaat. De vijfde ronde van de wereldbeker staat komend weekend op het programma. De KNSB wilde wel dat de toppers uit ons land er de week erna in Heerenveen wél bij zijn, omdat de World Cup ook bepaalt hoeveel schaatsers er volgend jaar namens Nederland naar de Olympische Spelen mogen.
17 februari 2025, 20:00
Jutta Leerdam mag zich dan op de NK afstanden hebben laten zien op de 500 meter en 1000 meter, overtuigend was het volgens kenners niet. Hoewel de Nederlandse topsprintster op de 1000 meter nationaal kampioene werd en zich op beide afstanden plaatste voor de WK afstanden, heerst er grote twijfel over wat Leerdam momenteel waard is op het ijs.
Grote concurrente
Vervolgens eindigt het seizoen halverwege maart met de WK afstanden in Hamar. Daar wil Leerdam vooral knallen op de 1000 meter. Het is de 26-jarige Westlandse dit seizoen nog niet gelukt om Miho Takagi te verslaan. De 30-jarige Japanse won tot nu toe alle kilometers bij de World Cups.
18 februari 2025, 16:55
Jutta Leerdam wist afgelopen weekend weer alle ogen op zich gericht tijdens de NK afstanden in Thialf. De superster van het schaatsen pakte twee medailles en dus twee WK-tickets mee. En dat ondanks haar verre van ideale voorbereiding. Complimenten zijn op zijn plaats.
Komt Leerdam te kort?
Jenning de Boo en Femke Kok reden bij de NK afstanden baanrecords, maar daar kwam Leerdam op de 1000 niet bij in de buurt. Oud-topschaatsster Mark Tuitert vraagt zich dan ook af zij haar droom volgend jaar kan waarmaken, zo zei hij bij de NOS Schaatspodcast: "Of het genoeg is om wereldkampioen of olympisch kampioen te worden, wat ze heel graag wil? Oeh, ik weet het niet hoor, op deze manier denk ik niet."
2 maart 2025, 18:17
Het schaatsseizoen komt bijna ten einde, maar niet zonder een flinke climax. Op de kalender van de internationale schaatsunie ISU prijkt nog één grote wedstrijd: de WK afstanden. De Nederlandse topschaatsers jagen nog op het mooiste goud van allemaal (op de Olympische Winterspelen na dan). Dit is de schaatskalender van 2025.
Complimenten
Van oud-tophockeysters Ellen Hoog en Naomi van As kreeg Leerdam wel de nodige complimenten. Van As: "Ze weet heel goed wat ze wil en hoe ze het wil. En ze plaatst zich wel gewoon, ook op de 500 meter, dat was ook nog spannend." De prestatie van Leerdam en vooral de manier waarom maakten indruk op Van As: "Het was erop of eronder en dan doet ze het wel. En op die 1000 meter doet ze het ook. Dan zit het mentaal wel goed.”