Jenning de Boo blijft verbazen. De Nederlander scherpte het baanrecord in Thialf aan op de 500 meter: 34,05. Dat terwijl hij een paar uur eerder nog de derde (inmiddels dus vierde) tijd ooit noteerde in de iconische schaatshal in Heerenveen. Het leverde hem de nationale titel én een ticket voor de WK afstanden op.
De Boo opende sneller dan ooit tevoren. Dat deed hij in 9,58 ("Daar ben ik echt heel trots op."). Zijn laatste 400 meter gingen in 24,4, waardoor er uiteindelijk een lage 34'er uit rolde. "Dat was ‘m, een f*cking baanrecord. Echt holy sh*t! Echt bizar. Ik zag dit niet aankomen, écht niet. Ik heb mezelf verbaasd", reageerde een dolenthousiaste De Boo na afloop.
14 februari 2025, 22:57
Dag 1 van de NK afstanden zit erop. En wat een avond was het. Jenning de Boo werd nationaal kampioen op de 500 meter, in een baanrecord welteverstaan. Ook waren er nationale titels voor Chris Huizinga (5000 meter) en Marijke Groenewoud (1500 meter).
"Twee honderdsten onder het baanrecord (34,07, red.). Dat is toch wel een beetje een jongensdroom van elke schaatser. Een baanrecord op Thialf telt zwaar", benadrukte De Boo. "Een baanrecord op Thialf is zo’n ding, dat is moeilijk om uit te liggen. Dit is mijn thuisbaan. Hier rijd ik de grootste wedstrijden, in een vól Thialf. Met allemaal Nederlanders. En dat je op zo’n baan de snelste bent, dat is zó gaaf."
Nationale titel en op naar het WK
Beide 500 meters stonden vrijdagavond ingepland. Na de eerste omloop wist De Boo al dat hij naar het WK ging. Hij klokte 34,17, wat de opmaat bleek voor wat later zou komen. "Het sprintgevoel is niet weg nee, het ging echt súper goed", sprak een hijgende De Boo na afloop. "Dit was mijn snelste opening ooit, denk ik. Dat is hartstikke mooi. Dus ik dacht: nu moet ik gas geven. Ik hoopte eigenlijk het baanrecord aan te vallen, maar ik kom steeds dichterbij." Daar bleek hij gelijk in te hebben.
14 februari 2025, 20:43
Jenning de Boo maakt dit seizoen opnieuw een ijzersterke indruk en bevestigt daarmee dat zijn verrassende doorbraak van vorig jaar bepaald geen toeval was. Zijn naam is inmiddels gevestigd in de schaatswereld, maar hij had ook zomaar onder een andere naam bekend kunnen zijn geworden.
Blije teamgenoot en Merijn Scheperkamp
De meeste schaatsers hadden hun kruit al verschoten in de eerste 500 meter. Daarin was De Boo dus de snelste en daarvan profiteerde teamgenoot Janno Botman. De sprinter van Team Reggeborgh klokte 34,55 en dat bleek de uiteindelijke tweede tijd van de avond. Merijn Scherpkamp van Team Essent werd derde (34,57). Sebas Diniz had pech, hij kwam één honderdste te kort voor een plek op de WK.