Schaatscoach Team Reggeborgh eerlijk over succes: 'Soms moet je elkaar even loslaten'

Redactie Sportnieuws.nl • 7 november 2026 om 11:30
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Schaatscoach Team Reggeborgh eerlijk over succes: 'Soms moet je elkaar even loslaten'
i

Jenning de Boo in actie namens Team Reggeborgh © Pro Shots / Erik Pasman.

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 7 november 2026 om 11:30

Waar schaatsteam Team Reggeborgh vooral bekendstaat om hun grote namen op de korte afstanden, bewees het schaatsteam afgelopen weekend ook prima vertegenwoordiging te hebben op lange afstanden met onder anderen Jasper Krommenhoek. Schaatscoach Robin Derks geeft een kijkje in de keuken bij het schaatsteam.

De eerste World Cup schaatsen van dit schaatsseizoen gaat volgende week van start. In Beijing nemen de beste schaats(st)ers van de wereld het van 13 tot en met 15 november het tegen elkaar op. Maar eerst werden de World Cup-tickets die behaald werden tijdens het WCKT gevierd door de schaats(st)ers en stafleden van Team Reggeborgh met hamburgers en friet.

"Ik ben de dag na het WCKT met een goed gevoel opgestaan, maar aan de andere kant was ik ook weer gebrand. We staan voor een nieuwe uitdaging. De komende periode moeten we het opnieuw voor elkaar krijgen. We hebben vertrouwen, maar dat moeten we natuurlijk ook vasthouden", vertelt Robin Derks aan Schaatsen.nl.

'Dan weet je niet wat dat waard is in Heerenveen'

Er werden dan ook verschillende successen behaald door het groen-zwarte schaatsteam. Op zowel de korte afstanden als de lange afstanden werden tickets veilig gesteld. Jasper Krommenhoek zette zowel de 5000 als de 10.000 meter achter zijn naam en reed net als Sil van der Veen op beide afstanden een persoonlijk record. Ook pakten Krommenhoek, Remo Slotegraaf en Marcel Bosker goud op het NK Ploegenachtervolging.

"We hadden in Enschede al meegedaan aan de Holland Cup, maar dan weet je niet wat een 6.29 van Sil en een 6.31 van Jasper op de vijf kilometer waard zijn in Heerenveen", legt Derks uit. "Het verloop van de races en de manier waarop we die doorkwamen, gaven ons wel het vertrouwen dat we deze lijn door konden trekken.

'Vroeg meer discipline'

Om succes te boeken, keek Team Reggeborgh ook naar andere sporten dan schaatsen, zoals biatlon, wielrennen en roeien. "We hebben bepaalde accenten uit andere sporten meegenomen in het nieuwe trainingsprogramma", vertelt Derks, die niet wil prijsgeven welke dat precies zijn: "dat houden we graag voor onszelf."

Ook werd er tijdens trainingen meer aandacht gestoken aan het individuele aspect. "We staan er natuurlijk om bekend dat we alles samen willen doen als team, maar soms moet je elkaar even loslaten om een stap vooruit te zetten. Dat was nu iets extremer en vroeg meer discipline van de jongens", aldus Derks.