Jordan Stolz kan vreselijk hard schaatsen. Op 21-jarige leeftijd heeft hij al een prijzenkast om u tegen te zeggen. Hij leerde zelf schaatsen in het piepkleine Kewaskum. Het plaatstje in de staat Wisconsin is van plan om Stolz te eren na zijn successen dit jaar op de Olympische Winterspelen.
Stolz was vrijwel het hele jaar schier onverslaanbaar op de 500, 1000 en 1500 meter. In Milaan zou hij gaan oogsten. De Amerikaanse topschaatser pakte goud op de eerste twee afstanden en won zilver op de schaatsmijl. Bij de massa start viel hij buiten de prijzen.
Desondanks keek Stolz vol tevredenheid terug op dik twee weken Milaan. "Ik ben blij hoe de Spelen zijn verlopen. Twee keer goud en een keer zilver, dat beschouw ik als een succesvol resultaat", sprak hij toen hij zijn nieuwe Honda Pilot ophaalde. "Ik heb nieuwe atleten ontmoet, ben bij ijshockeywedstrijden geweest... Dat zijn ervaringen die ik niet meer zal vergeten."
Speciale parade voor Jordan Stolz
Het duurde lang voordat Stolz na de Winterspelen weer in de VS was. Eerst deed hij mee aan de WK sprint en vervolgens ook nog aan de WK allround. Bij het sprinttoernooi werd hij tweede achter Jenning de Boo, tussen de allrounders eindigde hij verdienstelijk als vierde. Als toetje reed hij ook nog de Zilveren Bal in Leeuwarden.
Het gaf zijn geboorteplaats Kewaskum dus geen kans om hun olympische held te eren. Maar daar komt op 10 april verandering in. Op die dag is er een speciale parade voor Stolz. "Dit gaat over meer dan alleen het vieren van een ongelooflijke atleet; het gaat erom te vieren wat er mogelijk is voor elke jongere in onze gemeenschap," aldus burgemeester Fuzz Martin.
"Jordans verhaal laat kinderen zien dat ze met hard werken, steun en vastberadenheid geweldige dingen kunnen bereiken. We zijn enorm dankbaar voor het voorbeeld dat hij stelt en voor de rol die zijn familie daarin heeft gespeeld. Ik ben vooral blij om te zien hoe onze hele gemeenschap samenkomt om onze waardering te tonen voor Jordans prestaties en de toewijding die hij heeft getoond."
)