Sjinkie Knegt (37) heeft in zijn loopbaan als shorttracker en ook privé verhitte situaties meegemaakt. Die ervaringen komen van pas bij zijn deelname aan de tv-show Expeditie Robinson. De pionier uit Friesland vertelt hoe hij de opnames heeft ervaren.
Het Nederlandse shorttrack staat er momenteel uitstekend voor, met Jens van 't Wout en Xandra Velzeboer als vaandeldragers en recent nog Suzanne Schulting als gouddelver. Dat kan niet los worden gezien van het pionierswerk van Knegt, die voor hen al eens wereldkampioen werd.
Expeditie Robinson
Knegt keek uit naar zijn deelname aan de survivalshow Expeditie Robinson. Tegen De Telegraaf zegt hij:
"Ik heb altijd gedacht: als Expeditie Robinson ooit op mijn pad komt, zeg ik meteen: ja. Dus toen ik gevraagd werd, heb ik niet getwijfeld. Ik houd wel van een uitdaging."
Inmiddels zijn de opnames afgerond, maar allicht mag Knegt daar verder weinig over loslaten. Een paar algemeenheden wil hij wel kwijt: "We zaten ergens in Maleisië. Maar op welk eiland we ons precies bevonden, zou ik op de kaart niet aan kunnen wijzen. Het was er behoorlijk warm, maar het heeft ook zeker wel geregend. Ik kan goed vuur maken, dat kwam wel van pas."
Brandwonden
In die opmerking schuilt wat ironie, want in 2019 was er grote paniek toen hij zichzelf per ongeluk in brand stak bij het aanmaken van een houtkachel. Hij liep ernstige brandwonden op. Hij laat weten: "De kijkers gaan mijn brandwonden ook op tv zien, voornamelijk op mijn benen." Volgens hem vallen ze eigenlijk niet eens zo enorm op. Ook zegt hij dat die wonden voor hem geen reden waren om te twijfelen over de deelname.
Kinderen en ex-partners
Door de opnames aan de andere kant van de wereld moest hij zijn kinderen Myrthe (11), Melle (9) en Joah (2) een tijdje missen. Knegt heeft geen relatie meer met hun moeders.
"Myrthe en Melle zijn een dag door de week en om het weekend bij mij in Bantega", zo legt hij de omgangsregeling uit. Joah heeft een andere moeder. "Joah woont bij zijn moeder in Almere, maar ik zie hem regelmatig. Het is van mijn huis maar vijfendertig minuten rijden naar Almere."
Andere kandidaten
Ook tv-persoonlijkheid Maxime Meiland doet mee aan het komende seizoen van het survivalprogramma Expeditie Robinson. Ook onder anderen Goldband-zanger Boaz Kok, First Dates-gastvrouw Denice Dest en radio-dj Joost Swinkels behoren tot de kandidaten die maandag werden onthuld.
Aan het komende seizoen doen ook bekende Vlamingen mee, zoals televisiemaker Cath Luyten, turner Luka Van den Keybus, zangeres Pauline Slangen en voormalig songfestivalkandidaat Seppe Herreman, oftewel Red Sebastian. Andere Nederlandse kandidaten zijn Knokke Off-acteur Eliyha Altena, OGENE-zangeres Shelley Vol, acteur Pieter van der Sman en actrice Sophie Bouquet. Het programma, gepresenteerd door Nicolette Kluijver en Edson da Graça, is vanaf 1 november te zien bij RTL 4 en een dag na de uitzending te streamen op Videoland.
,fit(480:))