'Arrogante' Serena Williams krijgt ervan langs op Wimbledon na opmerkelijk besluit: 'Regels zijn regels'

Redactie Sportnieuws.nl • 1 juli 2026 om 05:49
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
'Arrogante' Serena Williams krijgt ervan langs op Wimbledon na opmerkelijk besluit: 'Regels zijn regels'
i

Serena Williams vloog meteen uit het enkelspel op Wimbledon, daarna kreeg ze er flink van langs. ©Getty Images

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 1 juli 2026 om 05:49

De comeback van Serena Williams op Wimbledon werd uitgebreid uitgelicht dinsdagavond. De Amerikaanse legende verloor op 44-jarige leeftijd een driesetter van Maya Joint en kreeg na afloop een staande ovatie van het publiek. Toch krijgt Williams er ook flink van langs door een opmerkelijk besluit wat ze nam. Ze sloeg namelijk de normaliter verplichte perspraatjes na afloop over.

Tennisjournalist Pav Gill viel bijna van zijn stoel van verbazing toen hij via de organisatie het bericht kreeg dat Williams niet bij de media zou verschijnen. In plaats daarvan kreeg hij een paar regels uit een statement voorgeschoteld, waar hij het mee moest doen. "Het was mooi om weer terug te zijn op Wimbledon. Ik had nooit meer verwacht hier te staan. De sfeer was fantastisch, vooral ook toen ik de baan op kwam. Ik koester het ten zeerste en ik genoot ontzettend van dat moment", liet Williams via het statement weten.

'Dat is echt next level arrogantie'

Maar dat schoot bij Gill in het verkeerde keelgat. Op X gaf hij de Amerikaanse er flink van langs. "Wow, dus Serena Williams vraagt om een wildcard voor Wimbledon in het enkel- en dubbelspel ter waarde van 100.000 Britse ponden en ze doet niet eens de verplichte persconferentie?! Dat is next level arrogantie als je het mij vraagt. Haar arrogantie is echt van een andere orde. Wimbledon geeft haar een riante plek in het schema en dat kan ze dan niet eens terugdoen? Regels zijn regels, behalve als je Serena Williams bent blijkbaar."

Boete?

Novak Djokovic kreeg in 2020 een boete van bijna 10.000 euro voor het overslaan van de persconferentie op de US Open. "Ik vraag me af of Wimbledon het durft om Serena Williams te beboeten voor hetzelfde?", vraagt Gill zichzelf hardop af. "Ik denk dat ze last heeft van haar nederlaag en dat ze daarom haar persconferentie gemist heeft. Ze krijgt wel 92.000 euro voor haar verliespartij op Wimbledon."

Volg via onze tennispagina het laatste nieuws over Wimbledon, bekijk het prijzengeld, raadpleeg de tv-gids en lees waarom alle spelers witte kleding dragen tijdens het derde grandslamtoernooi van het jaar.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover