Daniil Medvedev kan een deel van zijn prijzengeld dat hij verdiende in Cincinnati vast reserveren voor het betalen van boetes. De beruchte Russische toptennisser ging in de derde ronde weer een aantal keer volledig door het lint en daar moest vooral de baan voor lijden. De organisatie van het Masters-toernooi is Medvedev wel al kwijt.
Als nummer zeven van de wereld en als vierde geplaatst in de Amerikaanse stad, was Medvedev een van de publiekstrekkers van het toernooi. Maar in de derde ronde hield zijn avontuur al op. Medvedev liet liefst drie matchpoints liggen tegen de Amerikaan Brandon Nakashima en verloor in drie sets van de nummer 22 van de wereld: 7-6, 6-7 en 1-6. Tijdens het duel kregen zijn frustraties maar weer eens de overhand.
De dertigjarige Medvedev staat erom bekend dat hij zijn emoties vrij gemakkelijk de vrije loop laat als het even niet naar wens gaat. Zo ook tegen Nakashima in de derde ronde van het Masters-toernooi in Cincinnati. Meermaals moest de led-boarding achter hem het ontgelden. Een keer gooide hij zijn racket er dusdanig hard tegenaan, dat een van de panelen een storing kreeg en dus kapot ging.
Datzelfde gebeurde toen hij met zijn voet een trap uitdeelde aan de andere kant van het net. Ook dit keer was de led-boarding doelwit van zijn frustraties. Aan het einde van de partij overleefde ook een baanmicrofoon de woede van Medvedev niet. De toptennisser tikte er meerdere om. Waarom is een raadsel.
De Rus heeft op Cincinnati wel vaker om de verkeerde redenen het nieuws gehaald. In de editie van 2021 kwam hij hard in botsing met een camera die in de hoek geposteerd stond, toen hij een bal in een uiterste poging wilde halen. Woest schopte hij tegen het ding aan en schreeuwde hij tegen de umpire dat hij zijn hand had kunnen breken. Hij ontsnapte toen aan een boete. Waarschijnlijk krijgt hij van de organisatie dit keer wel boetes voor zijn wangedrag.
Zijn ruim 53.000 euro aan verdiend prijzengeld zal daardoor opgaan aan het betalen van de zoveelste boete uit zijn carrière. Hij kan zich op gaan maken voor de US Open, die over een kleine twee weken begint. Vorig jaar kreeg hij op de Amerikaanse Grand Slam nog een boete van ruim 36.000 euro voor misdragingen op de baan richting een fotograaf.
)