Bierdrinkende Nederlandse fans maken indruk tijdens ellenlange toiletpauze tegenstander Tallon Griekspoor
i

Tallon Griekspoor zag zijn tegenstander lange tijd van de baan verdwijnen en dus moesten de fans zichzelf vermaken. © Getty Images & screenshot, beeldbewerking Sportnieuws.nl

Bierdrinkende Nederlandse fans maken indruk tijdens ellenlange toiletpauze tegenstander Tallon Griekspoor

20:04, 10-09-2024 / Laatste Update: 20:44, 10-09-2024

De partij tussen Tallon Griekspoor en Zizou Bergs in de Davis Cup lag voorafgaand aan de beslissende set lange tijd stil. De Belg verloor de tweede set en besloot om even de catacomben op te zoeken. Hij bleef echter wel heel lang weg en dus moesten de fans in Bologna zich op een andere manier zien te vermaken. Dat lukte dankzij de Nederlandse supporters prima.

Bergs begon het duel fantastisch, won de eerste set simpel en zag de frustraties aan de overkant van het net flink toenemen. Griekspoor is echter de meer ervaren speler en liet dat zien in de tweede set door na een spannend gevecht de wedstrijd in evenwicht te brengen. Bergs moest daar even van bijkomen en verdween van de baan.

Atten

Er was echter lange tijd geen enkel spoor te vinden van de Belg en dat betekende dat het duel minutenlang stil kwam te liggen. De Nederlandse fans op de tribune wisten daar wel raad mee. Zoals gebruikelijk zijn er ook deze week weer veel studenten op de duels van Oranje afgekomen en zij zijn natuurlijk gespecialiseerd in bier drinken. Dat lieten ze zien door tijdens de pauze het ene na het andere pilsje te atten.

Bergs, vernoemd naar voetballegende Zinedine Zidane, keerde uiteindelijk na ongeveer negen minuten terug op de baan. Dat is overigens niet per se verboden. Normaal gesproken moeten de spelers na twee minuten weer verder spelen, maar toernooien kunnen een uitzondering maken waardoor een pauze van tien minuten is toegestaan.

Groepsfase

Griekspoor en Bergs troffen elkaar tijdens de burenruzie tussen Nederland en België in de groepsfase van het landentoernooi. Italië en Brazilië zijn de twee andere landen in de poule. De beste twee landen plaatsen zich voor de Davis Cup Finals.