Enorme verrassing op US Open: tennissensatie (19) krijgt ongenadig pak slaag in eerste ronde

Redactie Sportnieuws.nl • 3 september 2026 om 08:53
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Enorme verrassing op US Open: tennissensatie (19) krijgt ongenadig pak slaag in eerste ronde
i

Rafael Jodar. © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 3 september 2026 om 08:53

De US Open raakte al snel Novak Djokovic kwijt en ook een andere grote naam heeft de eerste ronde niet overleefd. De 19-jarige Rafael Jodar beleefde dit jaar zijn doorbraak en werd dan ook als outsider gezien in New York, maar de jonge Spanjaard ging af als een gieter in zijn eerste duel.

Een jaar geleden hadden nog maar weinig tennisliefhebbers van Jodar gehoord, maar inmiddels is dat wel anders. De Spanjaard ontpopte zich tot de grote sesatie van 2026. Hij won eerder dit jaar zijn eerste ATP-titel, haalde de kwartfinales op Roland Garros en is inmiddels opgeklommen naar de dertiende plek van de wereldranglijst. De verwachting voor de US Open waren dan ook hoog, maar voor Jodar liep het uit op een drama.

De Spanjaard kon door regen dinsdag niet in actie komen en speelde dus pas op de woensdag zijn eerste duel in New York. Daarin leek hij met Yunchaokete Bu de ideale tegenstander te hebben. De Chinese nummer 124 van de wereld verloor in de kwalificaties en mocht enkel meedoen door een afmelding van een andere speler.

Pak slaag voor tennissensatie

Jodar was de grote favoriet, maar op de baan in New York was daar helemaal niets van te merken. De Spanjaard stapelde fout op fout en Bu profiteerde. Jodar slaagde er nauwelijks in om een game te pakken en kwam met 6-2, 6-1 en 4-1 achter. Toen leken de weergoden hem gunstig gezind, want op dat moment begon het te regenen.

De nummer 13 van de wereld had de kans om zich in de pauze van twee uur te herpakken, maar ook dat lukte niet meer. Bu won direct de laatste twee games die hij nodig had en gaf Jodar daarmee een ongekend pak slaag: 6-2, 6-1, 6-1.

'Dit kan gebeuren'

Jodar was na afloop op de persconferentie duidelijk over zijn pijnlijke aftocht: "Hij speelde beter dan ik en daarom won hij vandaag. Fysiek voelde ik me prima. Hij verdiende het om vandaag te winnen. Ik heb vandaag mijn best gedaan, maar het mocht niet zo zijn. Ik heb over het algemeen een heel goed seizoen gehad, dus ik heb wat tijd nodig om te herstellen, na te denken over dit toernooi en te bedenken wat ik ervan kan leren. Dit soort dingen kunnen gebeuren als je nieuw bent op de tour."

Mis niets van de US Open op Sportnieuws.nl. Volg via onze tennispagina het laatste nieuws, bekijk het prijzengeld en raadpleeg de tv-gids om te zien hoe je kunt kijken naar het laatste grandslamtoernooi van het jaar.