DELEN

Er staat geen maat op Jannik Sinner: dominante Italiaan bindt ook Daniil Medvedev aan de zegekar

07:31, 15-11-2024 / Laatste Update: 14:57, 15-11-2024
Er staat geen maat op Jannik Sinner: dominante Italiaan bindt ook Daniil Medvedev aan de zegekar
i

Jannik Sinner © GettyImages

07:31, 15-11-2024 / Laatste Update: 14:57, 15-11-2024

Tijdens de ATP Finals in eigen land lijkt er geen enkele maat te staan op Jannik Sinner. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg de Rus Daniil Medvedev in twee sets (6-3 6-4) en sloot de groepsfase daardoor met een perfecte score af. Hij was voor de wedstrijd al zeker van een plek in de halve finales van het eindejaarstoernooi met de beste acht tennissers van het seizoen.

Door de nederlaag van Medvedev verzekerde ook de Amerikaan Taylor Fritz zich van een plek bij de laatste vier. Fritz had eerde op de dag gewonnen van Alex de Minaur uit Australië met 5-7 6-4 6-3.

Superioriteit

Sinner, dit jaar winnaar van de Australian Open en de US Open, was in de eerste set superieur. Hij won zijn eigen servicebeurten zonder problemen en haalde met een break de set binnen. In het tweede bedrijf bood Medvedev meer weerstand. De Rus kwam terug na een vroege break van Sinner, maar de Italiaan won bij een gelijke stand van 4-4 opnieuw de opslagbeurt van Medvedev. Op eigen service maakte Sinner het af.

De Italiaan maakt jacht op zijn eerste titel in het eindejaarstoernooi. Hij haalde vorig jaar de finale, waarin hij verloor van de Serviër Novak Djokovic. De titelhouder is er deze week niet bij in Turijn door een blessure.

Mogelijke tegenstanders

Sinner en Fritz bleken dus de besten in een poule met Medvedev en Alex de Minaur. In de andere groep is Alexander Zverev tot nu toe de dominante factor. De Duitser won al twee partijen en strijdt vrijdag voor een perfecte score in een wedstrijd tegen Carlos Alcaraz. De Spanjaard staat samen met Casper Ruud op plek 2. Andrey Rublev verloor eerder al van Alcaraz en Zverev. Ruud gaat dus met de Spaanse toptennisser uitvechten wie er mee gaat naar de laatste vier. Alcaraz speelt tegen Zverev in de laatste groepswedstrijd, Ruud tegen Rublev.