Roger Federer heeft bij het toernooi van Halle zijn 1ste partij op gras dit jaar gewonnen. De Zwitserse nummer 5 van de plaatsingslijst versloeg in twee sets Ilya Ivasjka uit Belarus in twee sets: 7-6 (4), 7-5.
Federer gaf vorige week op tijdens Roland Garros, na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen Dominik Köpfer. De Zwitser wilde zijn knie niet verder belasten. Vorig jaar onderging hij 2 knie-operaties.
Even inkomen
De 10-voudig winnaar van het toernooi in Halle moest er even inkomen. Federer won de 1ste set in de tiebreak van de nummer 90 van de wereld. In de tweede set liep het wat beter bij de Zwitser.
Hij kreeg op 5-4 zijn 1ste matchpoint, maar die sloeg Ivasjka nog weg. Twee games later kreeg Federer er opnieuw 3 en was het op het 3de matchpoint daarvan raak.
Geen Tsitsipas
Federer treft in de 2de ronde de winnaar van de partij tussen de Canadees Felix Auger-Aliassime en de Pool Hubert Hurkacz. Stefanos Tsitsipas, finalist op Roland Garros, heeft zich op het laatste moment afgemeld voor het grastoernooi in Halle.
De organisatie maakte maandag bekend dat de Griekse tennisser vanwege 'persoonlijke redenen' niet komt. Waarschijnlijk heeft dit te maken met het overlijden van zijn oma.