Toptennisster Emma Raducanu is in 2024 van haar voetstuk gevallen. Ze kende al vervelende gevolgen van haar teleurstellende seizoen, maar volgens voormalig nummer één Boris Becker worden die nog groter.
Voor de 22-jarige Britse start maandag haar eerste grandslamtoernooi van het seizoen met de Australian Open. Ze neemt het in de eerste ronde op tegen Ekaterina Alexandrova. Raducana was een veelbelovend talent nadat ze de titel pakte op de US Open in 2021. Maar daar lijkt niet veel meer van over.
31 december 2024, 13:32
Toptennisster Emma Raducanu kende een teleurstellend 2024. Ze besloot het in het nieuwe seizoen helemaal anders aan te pakken, maar haar goede voornemen lijkt alweer gebroken. De 22-jarige Britse loopt opnieuw tegen een probleem aan.
Dat ziet ook Duitse oud-tennisser Becker. Raducanu is nu de nummer 56 van de wereld en raakte al meerdere sponsordeals kwijt door tegenvallende resultaten. Volgens de legende is ze ook veel respect verloren.
Angst
"Als je wint en consistent bent boezem je angst in", zegt Becker tegen het Britse Metro. "Dat det zij niet omdat ze sinds de US Open met veel fysieke moeilijkheden te maken kreeg. Nu heeft ze een nieuwe fitnesscoach, dus dat is een goed begin."
10 januari 2025, 08:00
Morgan Riddle, de bekende vriendin van tennisser Taylor Fritz is met hem afgereisd naar Melbourne voor de Australian Open. Daar bewondert ze niet alleen haar eigen vriend, maar ook zijn concurrent Carlos Alacaraz.
Maar nu is die angst-factor niet meer aanwezig. "Dat is een groot probleem voor haar. Het is een voordeel als je tegenstander bang voor je is, als ze niet tegen je willen spelen."
Respect
"Maar om dat respect te verdienen moet je week-in, week-uit spelen en een paar toernooien winnen." Hoewel dat Raducanu niet is gelukt, heeft Becker de hoop voor haar niet opgegeven. "Ze is een jonge vrouw. Erg jong. Ik denk dat mensen geduld moeten hebben met haar"
26 januari 2025, 13:30
De eerste Grand Slam van het seizoen zit er op. Jannik Sinner en Madison Keys hebben de Australian Open op hun naam geschreven. Naast de bijhorende roem kunnen beide tennissers bovendien een flink bedrag bijschrijven op hun rekening. Maar ook de andere deelnemers mogen niet klagen. In dit artikel lees je hoe het prijzengeld op de Australian Open wordt verdeeld.
"Ze weet zelf het beste waar ze aan moet werken. Dat is haar fysiek en consistentie in toernooien. Als ze dat doet, zal ik over een aantal jaar opnieuw over haar oordelen. Maar het ligt in haar handen."