Oekraïnse tennisster (25) doneert al haar prijzengeld van Toronto aan het leger

Redactie Sportnieuws.nl • 9 augustus 2026 om 18:59 / Update: 5 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Oekraïnse tennisster (25) doneert al haar prijzengeld van Toronto aan het leger
i

Oleksandra Oliynykova © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 9 augustus 2026 om 18:59 / Update: 5 minuten geleden

Oleksandra Oliynykova (25), de Oekraïense tennisster die dit jaar de halve finales bereikte op de Transylvania Open en Iași Open, heeft besloten al haar prijzengeld van het WTA 1000-toernooi in Toronto te doneren aan het leger van haar land.

In juli liet Oliynykova nogmaals zien waarom gravel haar favoriete ondergrond is. Ze bereikte de halve finales in Iași (Roemenië) en de kwartfinales in Hamburg, waar ze zich moest terugtrekken.

Flink geldbedrag

Begin deze maand maakte de Oekraïense de overstap naar het hardcourtseizoen en reisde ze af naar Canada. Daar stond ze ingeschreven voor de eerste ronde van het WTA 1000-toernooi in Toronto. De tegenstander van Oliynykova was niemand minder dan Karolina Pliskova (34), voormalig nummer 1 van de wereld en finaliste op de US Open (2016) en Wimbledon (2021). Oliynykova was niet opgewassen tegen Pliskova. De Tsjechische won met 6-4, 6-4 en plaatste zich voor de tweede ronde.

Hoewel ze geen enkele wedstrijd won in Toronto, ontving de 25-jarige speelster wel een cheque van bijna 16.000 euro. Ze besloot dit bedrag volledig te doneren aan het Oekraïense leger. De aankondiging werd gedaan via het Instagram-account van United24.media.

“De Oekraïense tennisster Oleksandra Oliynykova heeft 100% van haar prijzengeld van het WTA 1000-toernooi in Toronto gedoneerd aan de strijdkrachten van Oekraïne”, meldde het eerdergenoemde account. Het totaalbedrag is in delen gestuurd naar verschillende afdelingen binnen het Oekraïnse leger, dat nog altijd in oorlog is met Rusland.

Vader én geliefde strijden in oorlog

De nummer 44 van de wereld heeft zich dit jaar fel uitgesproken over de oorlog in Oekraïne. Ze bekritiseerde Russische en Belarussische speelsters, sprak over de situatie in haar thuisland en nam soms zelfs haar eigen landgenotes de maat. Oliynykova legde uit dat zowel haar vader als haar partner in het Oekraïense leger dienen. Daarom voelt ze zich verplicht om met de middelen die ze heeft, te vechten tegen Rusland.

“Onze sportvrouwen, veel van onze sportvrouwen, zijn naar de oorlog gegaan om Oekraïne te verdedigen. Ze zijn gestorven. Eén van hen werd als burger gedood in haar eigen huis. En de waarheid is dat deze speelsters hier deel uitmaken van de propaganda van het regime. Ze zwijgen. En op deze manier steunen ze het regime. Maar veel speelsters nemen actief deel aan propaganda via hun sociale media, door deel te nemen aan het Gazprom-toernooi, en zijn actieve aanhangers van Poetin”, verklaarde Oliynykova in mei, na haar eerste overwinning op Roland Garros.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google