Pech voor Nederlandse tennisster in kwalificaties US Open: oud-kampioene slaat droom aan diggelen

Redactie Sportnieuws.nl • 25 augustus 2026 om 08:03
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Pech voor Nederlandse tennisster in kwalificaties US Open: oud-kampioene slaat droom aan diggelen
i

Eva Vedder. © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 25 augustus 2026 om 08:03

Aan het kwalificatietoernooi voor de US Open deden vier Nederlandse vrouwen mee, maar daar zijn er na de eerste dag nog drie van over. Eva Vedder ging in de nacht van maandag op dinsdag onderuit, maar zij had het bij de loting ook niet bepaald getroffen. Onze landgenote werd tenslotte uitgeschakeld door een oud-kampioene.

Vedder is de nummer 197 van de wereld en daarmee de op één na beste Nederlandse speelster van dit moment, want ze moet alleen Suzan Lamens voor zich dulden. In New York mocht de 26-jarige dromen van haar eerste optreden in het hoofdtoernooi van een Grand Slam, maar dat gaat er niet van komen voor de zus van acteur Buddy.

Onze landgenote had drie voorrondes moeten overleven, maar werd al in de eerste partij uitgeschakeld tegen de nummer 183 van de wereld. Ondanks het kleine verschil in ranking kreeg Vedder een flink pak slaag, maar een schande was dat zeker niet. Aan de andere kant van het net stond namelijk Bianca Andreescu.

De Canadese won in 2019 op 19-jarige leeftijd de US Open en was in dat jaar ook een tijdje de nummer 4 van de wereld. Door aanhoudend blessureleed is Andreescu flink afgezakt op de ranking, maar tennissen kan ze natuurlijk nog altijd. Dat liet ze zien op de US Open, want de Nederlandse kwam er geen moment aan te pas: 6-1, 6-2. Voor Vedder was het haar vierde deelname aan de kwalificaties voor een grandslamtoernooi en net als bij de vorige drie verloor ze direct.

Andere Nederlandse vrouwen

Drie andere vrouwen zijn nog wel in de race om deelname aan het hoofdtoernooi af te dwingen. Anouk Koevermans won maandag haar eerste ronde en hoeft dus nog maar twee duels te winnen. Lamens en Arantxa Rus komen dinsdag pas voor het eerst in actie.

Voorlopig zijn er geen Nederlandse vrouwen geplaatst. Mocht het ook Lamens, Rus en Koevermans niet lukken dan zou het voor het eerst sinds 2010 zijn dat het vrouwentoernooi van de US Open gespeeld gaat worden zonder landgenotes.

Mannen

Bij de mannen heeft Nederland met Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong drie deelnemers. Guy den Ouden hoopte daar via de kwalificaties nog bij te komen, maar dat lukte hem niet.

Mis niets van de US Open op Sportnieuws.nl. Volg via onze tennispagina het laatste nieuws, bekijk het prijzengeld en raadpleeg de tv-gids om te zien hoe je kunt kijken naar het laatste grandslamtoernooi van het jaar.