Het tennistalent van Richard Krajicek lijkt ook te zijn doorgegeven aan zijn zoon Alec Deckers. Eind september beleefde de 26-jarige Nederlander een absoluut hoogtepunt in zijn carrière door een toernooi in Portugal te winnen. Krajicek speelt tegenwoordig een steeds grotere rol in de begeleiding van zijn zoon en vertelt in gesprek met Sportnieuws.nl wat de volgende stap is.
In Portugal versloeg Krajiceks zoon Alec Deckers in de finale de als eerste geplaatste Spanjaard Inaki Montes-De La Torre, die ruim driehonderd plaatsen hoger stond op de wereldranglijst. Krajicek was erbij en zag zijn zoon het toernooi winnen.
"Het was heel leuk om daar bij te zijn. We hebben vooraf een beetje getraind. Het meeste werk wordt natuurlijk door zijn coach gedaan, dus ik kon daar mooi op verder bouwen. Vorig jaar heeft hij dat toernooi ook gewonnen. Aanvankelijk zou hij zakken op de wereldranglijst, maar nu heeft hij dat voorkomen. Hopelijk kunnen we vanaf nu doorbouwen naar een hogere ranking", aldus de enkelvoudig Grand Slam-winnaar tegen Sportnieuws.nl.
'Zijn zelfvertrouwen was laag'
Voor Krajicek was het een bijzonder moment om de titel van zijn zoon van dichtbij mee te maken. Zeker omdat het vertrouwen van Deckers vooraf niet heel groot was. Eerder speelde hij namelijk ook al een toernooi in Portugal, waar hij in de kwartfinales strandde.
"Ik kwam die dag aan waarop hij verloor. Zijn zelfvertrouwen was toen niet groot en daarna hebben we samen wat getraind. In de eerste ronde van het toernooi dat hij uiteindelijk won, stond hij ruim achter en was hij bijna uitgeschakeld. Maar hij hield zijn hoofd koel."
Ook tijdens de wedstrijden speelde Krajicek een rol. Omdat coaching tegenwoordig is toegestaan, kon hij zijn zoon vanaf de kant adviseren. "Hij vroeg aan mij: 'Hoe zal ik nu retourneren?' Hij had wat moeite met de service van die jongen. Mijn advies was om wat agressiever te retourneren en dat pakte goed uit."
Veel blessures gehad
Krajicek geeft toe dat hij nog trotser is op de prestaties van zijn zoon dan op zijn eigen successen. Vooral de manier waarop Deckers met tegenslagen is omgegaan, maakt indruk. "Hij heeft veel blessures gehad. De laatste veertien maanden zijn die een stuk minder. Ik vind het mooi dat hij het karakter heeft om toch door te blijven gaan en dat ik hem een beetje kan helpen."
Tijd voor een groot feest was er volgens de voormalig Wimbledon-winnaar niet. De focus lag direct alweer op het volgende toernooi. "We zijn eigenlijk meteen doorgereden naar het vliegveld. We hebben het niet echt gevierd, maar we hebben er een colaatje op gedronken op het vliegveld. De winst was goed voor de motivatie."
Top honderd
Deckers heeft zelf aangegeven dat zijn doel is om de top 100 van de wereldranglijst te bereiken. Volgens zijn vader, die in 1996 het enkelspel van Wimbledon won, is dat geen onrealistische ambitie.
"Hij gaat nu meer Challengers spelen. Daar kom je alleen maar goede spelers tegen en daardoor gaat je eigen niveau ook omhoog. Ik denk dat zijn niveau nu rond de top 250 ligt. Voor de top 100 moet hij nog behoorlijk wat wedstrijden op de Challenger Tour spelen, maar over een halfjaar kan dat er alweer heel anders uitzien. Ik denk zeker dat hij dat niveau kan halen."
)