Hij stond twee jaar geleden nog in de finale van Australian Open, maar na de eerste ronde zit het avontuur van Stefanos Tsitsipas er in Melbourne alweer op. Hij verloor van de jonge Amerikaan Alex Michelsen en de Griek (26) had een opvallende verklaring voor zijn razendsnelle uitschakeling.
Dat was niet zijn vormdip waar hij al tijden mee kampt, niet het spel van zijn Amerikaanse opponent en ook niet de favorietenrol in de wedstrijd. Nee, 'karma' is volgens Tsitsipas de reden. Hij wilde zo graag winnen en besloot een concessie te doen. Dat is hem, denkt hij, duur komen te staan. "Het was mijn doel om ver door te stoten op Australian Open", vertelde hij na zijn verloren partij. "Daarom speelde ik ook geen dubbelspel. Ik denk dat dit karma is."
Vormcrisis
Of het waar is of niet zullen we nooit weten. Feit is dat Tsitsipas na vier sets het hoofd moest buigen in Melbourne. Alleen in de derde set wist de Griekse nummer twaalf van de wereld te overtuigen en dat is niet genoeg tegen de nummer 42 van de plaatsingsranglijst. Het pas in de vormcrisis waar Tsitsipas al lange tijd in zit.
Vroege uitschakelingen
Want nadat hij in 2023 de finale van Australian Open haalde en dat in 2021 op Roland Garros deed, vallen de prestaties nu al lange tijd tegen. Na zijn finaleplaats van bijna twee jaar geleden volgde er alleen nog een kwartfinale op het Franse gravel van Roland Garros. Op andere grandslamtoernooien werd Tsitsipas telkens vroeg uitgeschakeld. Dit keer dus door Michelsen.
De Amerikaan van twintig jaar oud had wel een verklaring voor zijn overwinning. "Het draait allemaal om de mindset. Ik kwam met de juiste mindset en voerde mijn plan uit." Voor Tsitsipas is zijn nederlaag slecht nieuws voor de wereldranking. In zijn absolute hoogtijdagen stond hij daar derde, maar inmiddels is hij een stukje weggezet. De Griek bezet nu plek 12 en als hij blijft spelen is de daling nog niet voorbij.
)