Toptennisser Novak Djokovic na drama op Australian Open nog steeds in de problemen
i

Novak Djokovic. Getty Images

Toptennisser Novak Djokovic na drama op Australian Open nog steeds in de problemen

13:44, 28-01-2025

Novak Djokovic heeft nog steeds last van de gevolgen van de Australian Open. Hij moest in de halve finale van het grandslamtoernooi in Melbourne noodgedwongen opgeven, en dat werd hem niet in dank afgenomen. Het incident krijgt nog een staartje.

De Serviër liep in zijn partij met Carlos Alcaraz in de kwartfinale een blessure op. Hij speelde dat duel nog wel uit en won van de Spanjaard. Maar later bleek hij toch niet fit genoeg om het toernooi te vervolgen.

De 37-jarige Djokovic kon vrijdag zijn wedstrijd in de halve finale van de Australian Open niet afmaken. Hij verloor de eerste set tegen de Duitser Alexander Zverev (7-6) en gaf op. Hij verliet onder luid boegeroep de tennisbaan.

Davis Cup

Dinsdag kondigt hij aan dat hij ook niet in actie komt in de Davis Cup. Servië speelt eind deze maand tegen Denemarken in het landentoernooi.

De kopman van zijn nationale ploeg heeft zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijd in de eerste ronde. De tienvoudig winnaar van de Australian Open liet zaterdag op X de uitslag van een mri-scan zien. Hij bleek een spiertje in een bovenbeen te hebben gescheurd.

Kritiek

Er was veel kritiek op Djokovic toen hij opgaf tijdens zijn partij met Zverev. Velen dachten dat de blessure niet zo ernstig was. De Duitser nam het voor hem op. "Ik wil als eerste zeggen: alsjeblieft, je fluit geen spelers uit die geblesseerd moeten opgeven", zei hij na afloop van de wedstrijd.