Toptennisser Tallon Griekspoor (30) strijkt riant bedrag aan prijzengeld op met titel in Brussel

Redactie Sportnieuws.nl • 25 oktober 2026 om 19:01 / Update: 49 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Toptennisser Tallon Griekspoor (30) strijkt riant bedrag aan prijzengeld op met titel in Brussel
i

Tallon Griekspoor © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 25 oktober 2026 om 19:01 / Update: 49 minuten geleden

Tallon Griekspoor heeft zijn geweldige toernooi in Brussel bekroond met de titel. De Nederlandse toptennisser sloeg de nummers twee en acht van de plaatsingslijst al naar huis en won na een knappe comeback uiteindelijk ook de finale. Daarmee verzekert hij zichzelf van belangrijke punten én een flink bedrag aan prijzengeld.

Griekspoor nam het in de finale van het tennistoernooi in Brussel op tegen Jan-Lennard Struff. In de eerste set ging het moeizaam bij de Nederlander, waarna zijn Duitse opponent set één naar zich toe trok. Daarna oogde Griekspoor steeds sterker. Via een paar goedgeplaatste breaks won hij zowel de tweede als de derde set en dus de titel in België. Naast een hele rits aan punten ligt er ook een flinke cheque voor hem klaar.

Met zijn zege op Struff en daarmee het winnen van de vierde ATP-titel in zijn carrière verdiende Griekspoor liefst 110.055 euro. Een welkome opsteker na een verder vrij moeizaam najaar. Ook zijn Duitse tegenstander kreeg een behoorlijk bedrag als troost. Struff verdiende 64.195 euro met zijn finaleplaats.

Toen de ATP Tour de afgelopen maanden de Verenigde Staten en Azië aandeed, kwam Griekspoor in een dip terecht. Hij verloor veel van zijn eerste rondes en kon nergens ver komen. Op de Masters in Montreal begin augustus won hij voor het laatst meerdere partijen in één toernooi. Toen werd hij in de achtste finales uitgeschakeld door Daniel Aguilar Merida.

Eerdere finale mislukt

De finale in Brussel is zijn tweede van het seizoen. In februari haalde hij de finale van het ATP-toernooi in Dubai, maar kon hij die tegen Daniil Medvedev vanwege een hamstringblessure niet spelen. Nu in Brussel komt hij eindelijk weer eens zover. Griekspoor was heel blij met zijn zege. Lang stilzitten is er voor hem echter niet bij. Hij moet snel richting Wenen voor een volgend toernooi.

Drie titels op zak

Griekspoor wist in zijn carrière drie keer een ATP-toernooi te winnen. Hij zegevierde in Pune, Rosmalen en Mallorca.