Na drie 'gewone' etappes is het in rit vier tijd voor de individuele tijdrit in de Tour de France Femmes. De favorieten voor de eindzege moeten dus vol aan de bak. Wat kunnen kanshebsters als Demi Vollering in de race tegen de klok?
Vollering en co rijden woensdag een tijdrit van Cevrey-Chambertin naar Dijon. Daar worden ongetwijfeld echte verschillen gemaakt in het klassement. De totale afstand is 21 kilometer, maar zeker het begin is lastig. Aan het eind van het eerste deel is er namelijk een listig klimmetje waar de rensters mee moeten dealen.
De eerste renster begint de tijdrit om 14.51 uur. Dat is de nummer laatst van het algemeen klassement. Enkele uren later is het dus tijd voor de grote namen uit het peloton. Vollering begint om 17.24 uur en is de nummer drie in de strijd om het geel. Zij ziet alleen Kim Le Court en klassementsleidster Sigrid Haugset (om 17.28 uur) na haar starten. Waarschijnlijk weten we rond 17.50 uur wie de winnaar van de etappe is en de beste zaken doet in de strijd om de gele trui.
Overigens was er vooraf het nodige te doen over de tijdrit. Er kwamen in aanloop naar de etappe berichten naar buiten over een opvallende trend in het vrouwenpeloton. Rensters zouden hun bh opvullen zodat ze een aerodynamisch voordeel zouden hebben. De wielerunie UCI besloot om extra controles uit te voeren.
Verrassende geletruidraagster
Haugset is de verrassende leider in het geel. Zij heeft ruim twee minuten voorsprong op Le Court. Vollering is de derde vrouw op de ranglijst (2.06). Niet ver daarachter staan onder meer Elisa Longo Borghini, Kasia Niewiadoma, Pauline Ferrand-Prévot en Anna van der Breggen. Na de tijdrit van vandaag gaat het peloton de bergen in.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)