Nederlandse turnster (24) grijpt na sterke brugoefening net naast het podium op EK: 'Ik was zó dichtbij'

Redactie Sportnieuws.nl • 15 augustus 2026 om 16:52 / Update: 56 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Nederlandse turnster (24) grijpt na sterke brugoefening net naast het podium op EK: 'Ik was zó dichtbij'
i

Sanna Veerman. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 15 augustus 2026 om 16:52 / Update: 56 minuten geleden

Twee dagen na een domper op de balk voor Sanne Wevers ging het op het EK turnen in Zagreb opnieuw nét mis voor Oranje. Ditmaal was het Sanna Veerman die met een sterke brugoefening het podium net niet wist te bereiken.

De 24-jarige Veerman kwam in de toestelfinale op de brug tot 14,200 punten en eindigde daarmee als vierde. De Volendamse zette een gedegen oefening neer, maar moest het podium net aan zich voorbij zien gaan. Het goud ging naar de Duitse Helen Kevric met 14,500 punten. Zilver was er voor de Italiaanse Elisa Iorio (14,333), terwijl haar landgenote Giulia Perotti met 14,233 punten het brons pakte.

'Ik was zó dichtbij'

Veerman baalde na afloop zichtbaar van het misgelopen brons. "Dit is heel zuur", vertelde ze. "Shit hé, ik was zó dichtbij. Ik ben er echt vol voor gegaan en ben qua uitvoering ook heel tevreden. Wat dat betreft heb ik ook wel een beetje gemengde gevoelens. Een bronzen plak had mooi geweest, maar helaas mocht het net niet zo zijn."

Als laatste turnster in de finale wist Veerman precies wat ze nodig had. "Toen ik mijn afsprong landde, dacht ik al: het is óf nét wel óf nét niet genoeg. Helaas viel het de verkeerde kant op."

Visser komt twee keer ten val

Voor Naomi Visser, die de finale opende, liep het een stuk minder. De Papendrechtse kwam twee keer ten val en kwam daardoor niet verder dan 11,266 punten, goed voor de achtste en laatste plek.

Voor Visser was het al de tweede keer deze week dat een medaille net buiten bereik bleef. Donderdag eindigde ze in de meerkamp met 53,299 punten als vierde op de geschoonde lijst, waarop landen maximaal twee turnsters mogen laten meetellen.

Sanne Weevers eerder al onderuit

Ook Sanne Wevers greep dit EK al naast een medaille. Bij haar rentree kwam de olympisch kampioene van 2016 ten val in haar balkoefening en bleef ze steken op 13,100 punten, wat een plek in de toestelfinale op dat onderdeel onhaalbaar maakte.

Veerman en Visser komen zondag samen met teamgenotes Sanne Wevers, Floor Slooff en Vera Ubbink nog in actie in de teamfinale.