Tatjana Genrich werd in 2022 uitgeroepen tot Miss Duitsland en bouwde daarna verder aan haar carrière in de modellenwereld. Nu kiest de 33-jarige voor een compleet andere richting. Genrich maakt namelijk de overstap naar de professionele topsport en heeft daarbij grote ambities.
De Duitse gaat aan de slag als profbokser, zo meldt BILD. Op 14 november maakt ze in de Messehalle in Magdeburg haar officiële debuut. Daar wacht haar een partij over vier rondes van twee minuten. Voor Genrich betekent het de start van een nieuw hoofdstuk, al is de bokswereld voor haar bepaald niet onbekend.
Succes bij de amateurs
Ze begon al op jonge leeftijd met boksen. Vroeger werd Genrich op school gepest en besloot ze daarom te leren hoe ze zichzelf kon verdedigen. Al snel bleek dat ze talent had. Tussen 2007 en 2009 werd ze drie keer op rij kampioen van de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt bij de amateurs in het vlieggewicht.
Toch verdween het boksen daarna naar de achtergrond. Genrich koos voor een andere carrière en kwam uiteindelijk in de modellenwereld terecht. In januari 2022 werd ze gekroond tot Miss Duitsland. Inmiddels runt ze ook haar eigen modellenbureau, Genrich Model Studios. Daar zijn ongeveer tachtig modellen bij aangesloten.
Helemaal loslaten kon ze het boksen echter nooit. Promotor Ulf Steinforth benaderde haar met de vraag of ze haar handschoenen weer wilde aantrekken. Genrich besloot ervoor te gaan en bereidt zich inmiddels serieus voor op haar profcarrière. Ze traint vijf dagen per week onder leiding van Dirk Dzemski, die in het verleden onder anderen voormalig wereldkampioen Robert Stieglitz begeleidde.
Grote ambities
De ambities van Genrich gaan verder dan alleen haar debuut. Als haar eerste partijen goed verlopen, wil haar team haar snel richting titelgevechten en de wereldranglijst brengen. Zelf heeft ze haar einddoel al helder voor ogen. Genrich wil namelijk uiteindelijk wereldkampioen worden.
)