Minderjarige gestraft voor racistische uitingen tegen Real Madrid-ster
i

inderjarige gestraft voor racisme richting Vinicius Junior. © Getty Images

Minderjarige gestraft voor racistische uitingen tegen Real Madrid-ster

16:41, 29-11-2024 / Laatste Update: 16:41, 29-11-2024

Een minderjarige die Real Madrid-aanvaller Vinicius Junior racistisch heeft bejegend, is gestraft. Dat meldt de Spaanse club in een officieel statement. Het incident vond plaats op 18 februari 2024 tijdens de wedstrijd tussen Rayo Vallecano en Real Madrid in het stadion van Vallecas. De minderjarige heeft inmiddels spijt betuigd in een geschreven excuusbrief aan de La Liga-speler.

De Spaanse jeugdrechter heeft echter ook sancties opgelegd. Zo mag deze persoon een jaar lang geen wedstrijden bezoeken, moet hij deelnemen aan educatieve activiteiten en is hij verplicht een boete te betalen. Deze boete is opgelegd door de Spaanse commissie tegen racisme, vreemdelingenhaat en onverdraagzaamheid in de sport. Dat wordt vermeld in het statement.

Vaker incidenten

Het is niet de eerste keer dat Real Madrid en zijn spelers te maken hebben met racisme. Sinds juni vorig jaar zijn er al vier rechtszaken geweest tegen personen die zich schuldig hebben gemaakt aan racistische uitingen richting spelers van de club - in veel gevallen Vinicius. Deze voorvallen vonden plaats in stadions, maar ook online.

Real blijft strijden tegen racisme

De Spaanse club heeft aangegeven dat de club actief blijft strijden tegen racisme en intolerantie in het voetbal en de sportwereld. De club benadrukt dat zij haar spelers beschermt door betrokken te zijn bij juridische procedures tegen daders van racistische uitingen. Hiermee hoopt Real Madrid bij te dragen aan het uitbannen van racisme in de sport en het versterken van de waarden van respect en gelijkheid.

Boze fans en lege tribunes bij Barcelona: 'De club straft ons'

28 november 2024, 15:39

Supporters van Barcelona zouden eigenlijk niks te klagen moeten hebben. In de Spaanse competitie staat het team bovenaan met vier punten boven Real Madrid. Daarnaast staat de ploeg van Hansi Flick in de Champions League op een veilige derde plek achter Liverpool en Inter Milan. Toch rommelt het bij de Catalaanse club. Fans zijn boos, want ze voelen zich onterecht gestraft door hun eigen club.

Blessure Vinicius

De Braziliaanse aanvaller heeft momenteel last van een hamstringblessure waardoor hij noodgedwongen drie weken aan de kant moet staan. Hierdoor miste Vinicius de Champions League-wedstrijd tegen Liverpool afgelopen woensdag. Real verloor hier met 2-0 in Engeland.

Alles over La Liga

Check hier het laatste nieuws over La Liga, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.